تاریخ درج خبر : 1395/04/13
کد خبر : ۵۴۵۸۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج:

آبشار یاسوج آماده پذیرایی از میهمانان عید فطر است

۲۰۱۶۰۷۰۳_۲۰۱۳۲۲-900_600-1024x576شهرداریاسوج با بیان اینکه آبشار یاسوج مقصد اول گردشگران  عید فطر و تابستان است، گفت: در چند روز آینده تعریض جاده آبشار شروع خواهد شد و بخشهایی از اردوگاه منابع طبیعی و آموزش و پرورش که در حریم جاده هستند با همکاری این دستگاه ها تخریب می شود.

به گزارش سایت استان محمد علی جاوید در نشست خبری  که به مناسبت روز شهرداریها و دهیاریها برگزار شد، ادامه داد: در تعطیلات عید فطر آب آبشار از سرچشمه در مسیر رها سازی می شود و در پایین دست دوباره به مزارع و باغات پمپاژ می شود. و آبشار برای پذیرایی از میهمانان عید فطر کاملا آماده است.

جاوید درپاسخ به سوال خبرنگار سایت استان درباره تصمیم مشترک شهرداری و شورای شهر درباره پیمانکار ورودی های آبشار افزود: ورودی آبشار به ازای ورود ۲هزار تومان و هر ساعت ماندگاری غیر از 2 ساعت اول ۱۵۰ تومان از هر خودرو اخذ شود و بر همین اساس سازمان پارک ها و فضای سبز مزایده را برگزار کرد و برای پارک مهرورزی هم وروی دو ساعت اول ۱۰۰۰ تومان بود.
وی ادامه داد: پیمانکار ملزم بود نسبت به تهیه دستگاههای مکانیزه اقدام کنند و به صورت مکانیزه از مردم پول دریافت کنند و اما اقداماتشان با مفاد قرارداد مطابقت نداشت و سازمان پارک ها پس از چندین اخطار نسبت به فسخ قرارداد اقدام کرد. با این حال نتیجه نهایی قبل از عید فطر اعلام می شود.

جاوید به سرانه فضای سبز در شهر یاسوج اشاره کرد و بیان کرد: سرانه استاندارد فضای سبز ۱۳ متر است که در حال حاضر در شهر یاسوج ما سرانه ۹ متر مربع داریم که امیدوار هستیم با بهره برداری از پارک های در دست احداث سرانه فضای سبز در یاسوج به ۱۰ تا ۱۱ متر مربع برسد.
شهردار یاسوج به انتقادات از وضعیت فضای سبز در شهر یاسوج اشاره عنوان کرد:بخشی از مشکلاتی که در ارتباط با فضای سبز یاسوج در اوایل سال جاری پیش آمد به وضعیت منابع آب زیر زمینی بر می گردد و عمده مشکلات در جنوب شهر اتفاق افتاد .همکاران بنده در سازمان فضای سبز نسبت به افزایش قطر لوله اقدام کردند ،اما کم آبی روی فضای سبز تاثیر گذار بود .
محمد علی جاوید افزود : اکنون نیز در زمینه گلکاری و فضای سبزی که قبلا دچار مشکل شده بودند اقدامات لازم انجام می شود.
جاوید ادامه داد: اگر نقدی بر عملکرد سازمان فضای سبز وارد باشد ، از آنجاییکه این سازمان به صورت شورایی اداره می شود در شورا سازمان مطرح می شود ودر دستور کار این شورا قرار می گیرد که اگر قانع نشوند کار به استیضاح مدیرعامل کشیده خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه بحث خیلی خاصی در رابطه با فضای سبز وجود ندارد بیان کرد:بحث مهمی در رابطه با فضای سبز وجود نداد البته بخشی از مشکلات به این بر می گردد که ما دو شرکت تامین منابع انسانی سازمان و شرکت حجمی را با هم ادغام کردیم و مشکل خاصی در رابطه با سازمان پارک ها و فضای سبز وجود ندارد.
وی درباره مکان دفن زباله های شهر یاسوج اضافه کرد: دوپشته دشت روم به عنوان مکان قطعی مشخص شده است و ما فقط منتظر واگذاری زمین هستیم. ضمن اینکه دستگاه های متولی همه با هم برای حل این مساله جلساتی داشته اند و نتیجه گرفته اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد