تاریخ درج خبر : 1395/04/13
کد خبر : ۵۴۵۸۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

راز گماشتن سیاسیون در هیئت‌های ورزشی استان/ نفوذ سیاست زدگی در تاروپود ورزش

آن‌گونه که برخی مسئولان ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرده‌اند متنفذین سیاسی در رأس برخی هیئت‌های ورزشی گماشته شده‌اند، حال باید دید که این افراد چه مقدار برای توسعه ورزش استان مفید فایده واقع‌شده‌اند.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، ورزش مقوله‌ای مهم برای ایجاد شور و اشتیاق در میان جامعه به‌خصوص نوجوانان و جوانان است که می‌تواند در مواقع سختی‌ها و رکود بر اقتصاد و زندگی، این قشر را تا حدودی سرزنده نگه دارد و اجازه ندهد جوانان به‌سوی پدیده‌های خطرناک ازجمله اعتیاد کشیده شوند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد علاقه‌مندی به ورزش بسیار بالا بوده و در همه نقاط به‌قول‌معروف با انداختن توپ در وسط میدان تعداد زیادی نوجوان و جوان و حتی از گروه‌های سنی بالاتر و پایین‌تر به عشق ورزش در میدان حضور پیدا می‌کنند.

اما در استانی که بوی سیاست زدگی در هر نقطه‌ای از آن به مشام می‌رسد در ورزش نیز این عرصه آن‌گونه که شواهد می‌گوید آلوده به سیاست شده است.

در دیداری که طی روزهای اخیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد به‌صورت سرزده از اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد داشت به واقعیت‌هایی پی برده شد که رؤسای هیئت‌های ورزشی نیز بعضاً گماشته سیاسیون هستند.

معاون استاندار در این بازدید به نحوه انتخاب رؤسای هیئت‌های ورزشی در استان اشاره کرد و خواستار توضیح در این زمینه شد.

مجید محنایی معاون اقتصادی استاندار که در جلسات دیگر نیز همواره به ریز موضوعات می‌پردازد از مسئولان ورزش این‌گونه پرسید که آیا رؤسای هیئت‌های ورزشی استان از ورزشکاران شناخته‌شده ورزش هستند، و البته این‌گونه جواب شنید که رؤسا از میان افراد بانفوذ در حوزه سیاست انتخاب می‌شوند.

با این تفاسیر باید اذعان کرد که اکنون سیاسیون برای هیئت‌های ورزشی استان خط و مشی تعیین می‌کنند و شاید یکی از دلایل درجا زدن ورزش استان همین موضوع باشد که خاک خوردگان ورزش کنار گذاشته ‌شده و افراد منتسب به سیاسیون مسؤولیت‌ها را به عهده گرفته‌اند.

رئیس گروه ورزش قهرمانی استان این‌گونه توضیح داد که رؤسا از میان افراد سیاسی و دبیران نیز از میان ورزشکاران انتخاب می‌شوند تا تلفیقی از تجربه ورزشی و نفوذ سیاسی بتواند دردی از مشکلات استان را دوا کند.

البته شاید این راهکار نسخه‌ای خوب و شفابخش برای ورزش باشد اما باید توجه داشت افرادی که به‌عنوان سیاسیون و افراد بانفوذ سیاسی برای سکان‌داری ورزش انتخاب می‌شوند آیا به معنای واقعی کلمه افراد بانفوذ سیاسی هستند.

باید به مسئولان ورزش استان چه آن‌هایی که در گذشته با این طرز تفکر اقدام کرده‌اند و مسئولان فعلی گفت که تفاوت زیادی میان افراد سیاسی و گماشتگان سیاسیون وجود دارد.

برخی افراد تنها گماشته سیاسیون هستند و هیچ توانی برای رایزنی و جابه‌جایی وضعیت ورزش و ارتقا آن را ندارند و تنها برای داشتن یک عنوان ریاست این هیئت‌ها را اشغال کرده‌اند.

لذا باید به مسئولان ورزش استان تفهیم کرد که تفاوت زیادی میان رئیس هیئت با رنگ و لعاب سیاسی و گماشته سیاسی وجود دارد و لذا گماشتگان سیاسیون نه‌تنها قدرتی برای چانه‌زنی و نفوذ ندارند بلکه با عملکرد ضعیف خود موجب ایجاد سرخوردگی در میان ورزشکاران خواهند شد و شاهد همانی خواهیم بود که همین اینک بر عرصه ورزش استان سایه سنگین افکنده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد