تاریخ درج خبر : 1395/04/13
کد خبر : ۵۴۵۸۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج در نشست با خبرنگاران:

زمینه‌های سرمایه‌گذاری در شهر یاسوج فراهم شده است/احداث مجتمع بزرگ تجاری و تفریحی در یاسوج

شهردار یاسوج با بیان اینکه زمینه‌ها و جرقه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در شهر یاسوج به وجود آمده است، از کلنگ‌زنی یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری، تفریحی و گردشگری جنوب کشور در شهر یاسوج در هفته دولت خبر داد.

javid - 01

به گزارش سایت استان، محمدعلی جاوید در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به برگزاری همایش روز یاسوج در اردیبهشت‌ماه امسال اظهار داشت: این همایش از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی شهرداری یاسوج بود و بنا داریم در سال‌های آینده این برنامه بسیار منسجم‌تر و در قالب هفته یاسوج برگزار شود که فرصت خوبی برای انجام کارهای متناسب با امور شهروندی است.

وی افزود: اقدام فرهنگی دیگری که امسال انجام می‌دهیم انتخاب شعاری برای شهر یاسوج است که این شعار می‌تواند از “روز یاسوج” هر سال تا “روز یاسوج” سال دیگر یا از روز شهرداری‌های هر سال تا سال بعد از آن باشد.

جاوید بیان کرد: ما معتقدیم که ظرفیت منحصر به فرد و ویژه ای در شهر یاسوج وجود دارد و همه آیتم‌هایی که یک گردشگر برای انتخاب مقصد مسافرت خود در نظر می‌گیرد از لحاظ زیست محیطی، اکولوژیکی و شاخص‌های گردشگری در شهر یاسوج وجود دارد و ما باید شعار یاسوج را به عنوان یک فرهنگ عمومی در بدنه شهری یاسوج رسوخ داده و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که مردم هم همگام با این شعار حرکت کنند.

وی با بیان اینکه دو مقوله برای انتخاب شعار سال یاسوج در نظر گرفته شده عنوان کرد: یکی بحث گردشگری است که اگر شهروندان در بحث گردشگری همراهی و اطلاعات کافی داشته باشند همه اقدامات لازم را خود شهروندان انجام می‌دهند.

شهردار یاسوج تصریح کرد: در این صورت در حوزه‌های مختلف از جمله بحث تولید زباله، مراقبت از اموال عمومی، نگهداری فضای سبز، برخورد مناسب با گردشگران و هدایت سرمایه‌ها و منابع اعتباری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهر یاسوج یک عزم جدی به عمل آمده تا شهروندان بتوانند از ظرفیت گردشگری شهر یاسوج استفاده لازم را در راستای اشتغال و درآمدزایی ببرند.

جاوید مقوله دوم برای انتخاب شعار سال شهر یاسوج را بحث سرمایه‌گذاری دانست و اظهار کرد: فرآیندی که این زمینه در شهر یاسوج می‌بینیم و از طریق دفتر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری یاسوج پیگیری می‌کنیم فرآیند بسیار مطلوبی است و معتقدیم زمینه‌ها و جرقه‌هایی برای بحث سرمایه‌گذاری در شهر یاسوج به وجود آمده و در حال حاضر این عزم جدی را بین کسانی که مقاصدی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند برای انتخاب شهر یاسوج به عنوان یک این این مقصدها مشاهده می‌کنیم.

وی بیان کرد: در این راستا قرارداد سه‌جانبه‌ای بین مؤسسه اقتصادی کوثر، سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری یاسوج منعقد شده و پروژه احداث یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تجاری، تفریحی و گردشگری جنوب کشور در هفته دولت امسال کلنگ‌زنی می‌شود و مؤسسه اقتصادی کوثر به عنوان مجری پروژه عملیات اجرایی آن را شروع می‌کند.

شهردار یاسوج افزود: اجرای این پروژه می‌تواند در راستای هویت‌بخشی به بازار یاسوج، ایجاد اشتغال و توسعه مراکز خدماتی و رفاهی شهر یاسوج اثرگذار باشد.

جاوید عنوان کرد: علاوه بر این، موارد دیگری هم برای سرمایه‌گذاری وجود دارد اما چون در مرحله رایزنی بوده و به نتیجه قطعی نرسیده‌اند فعلا اعلام نمی‌شوند.

وی شعار امسال یاسوج را “شهر یاسوج، مناسب برای گردشگری، مستعد برای سرمایه‌گذاری” عنوان کرد و از همه دستگاه‌های اجرایی و مردم خواست در راستای این شعار گام بردارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد