تاریخ درج خبر : 1395/04/13
کد خبر : ۵۴۵۹۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

پرداخت بیش از 34میلیارد ریال تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی در گچساران

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: امسال 230 فقره تسهیلات بانکی 150 میلیون ریالی کم‌بهره با سود چهار درصد برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی گچساران به متقاضیان پرداخت شد.

به گزارش سایت استان به نقل از راک نیوز، حمدالله عباسپور افزود: طرح مقاوم‌سازی منازل روستایی در گچساران در حال اجراست.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران تصریح کرد: از تعداد 7000واحد مسکونی روستایی در گچساران از شروع این طرح تاکنون 2000واحد مقاوم‌سازی شده است.

عباسپور بیان اینکه میزان تسهیلات بانکی برای هر واحد 150 میلیون ریال بوده است. ادامه داد: تا پایان سال جاری باید 400 واحد روستایی دیگر مقاوم‌سازی شوند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران گفت: متقاضیان برای نوسازی و بهسازی مسکن خود در روستاهای شهرستان می‌توانند تسهیلات ساخت را دریافت کنند.

عباسپور عمده مشکل اساسی در شتاب بخشی مقاوم‌سازی واحدهای روستایی این شهرستان را عدم پرداخت تسهیلات و معوقات بانکی آن از سوی برخی روستاییان عنوان کرد و افزود: تداوم این روند موجب شده بانک‌های عامل سخت‌گیری زیادی برای پرداخت تسهیلات موردنظر در این بخش و حتی شمار کاهش مراجعه‌کنندگان را داشته باشد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گچساران بر لزوم نهادینه کردن مشارکت مردم برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی و تلاش برای حل مشکل ضمانت‌های بانکی تأکید کرد.

وی یادآوری کرد: توجه به کیفیت ساخت بناها در بحث اقتصاد مهندسی و قیمت تمام‌شده بنا نیز از اهمیت خاص خود برای برخورداری ساکنان موردتوجه قرار می‌گیرد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد