تاریخ درج خبر : 1395/04/13
کد خبر : ۵۴۵۹۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از 678 هزار دلار کالا از کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد گفت: 678هزار و 600 دلار کالا در سه‌ماهه نخست امسال از این استان صادر شد.

139409020957027146558384

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، بهنام احمدی افزود: این میزان کالا در قالب 10فقره محموله به میزان 187تن به کشورهای آلمان، آفریقای جنوبی ، افغانستان و عراق صادر شد.

وی پودر، عصاره شیرین بیان، محصولات آرایشی وبهداشتی و آبلیمو را از کالاهای صادراتی استان اعلام کرد و گفت: ارزش ریالی این میزان نسبت به سال گذشته 10درصد کاهش نشان می دهد.

مدیرکمرگ کهگیلویه وبویراحمد به وجود سیستم جامع امور گمرکی استان برای ارائه خدمات به صادرکنندگان در کمترین زمان ممکن اشاره کرد و افزود: بخش خصوصی استان برای صادرات تحرکی از خود نشان نداده است.

احمدی رکود تولید سیمان، نبود بازرگانان فعال، کم‌توجهی و نبود رقابت در بین تولیدکنندگان برای صادرات محصولات تولیدی بومی را از دیگر عوامل کم رونقی صادرات کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیش‌تر بر لزوم تلاش بخش خصوصی و دست‌اندرکاران امور اقتصادی، بازرگانی و صنعتی استان برای رونق بیش‌ازپیش صادرات کالا از این استان تأکید کرده بود.

کم رونقی صادرات در کهگیلویه و بویراحمد در حالی است که تولید سالانه هزاران تن محصولات صنعتی ، کشاورزی ، باغی، دامی ، لبنیات و صنایع‌دستی ظرفیت خوبی برای تولید و صادرات در این استان فراهم کرده است.

در کهگیلویه و بویراحمد سالانه حدود 180هزار تن میوه باکیفیت بالا تولیدمی شود که 100هزار تن از این میزان سیب‌درختی دارای کیفیت صادراتی بالاست .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد