تاریخ درج خبر : 1395/04/14
کد خبر : ۵۴۵۹۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی صنعت، معدن و تجارت استان تأکید کرد:

ممنوعیت فروش هرگونه خدمات اجباری در تالارهای کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: فروش هرگونه خدمات اجباری در تالارهای سطح استان ممنوع و در صورت مشاهده چنین تخلفی مطابق قوانین نظام صنفی برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

82089313-70752705

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ، الله کرم رزاقی با بیان اینکه طی چند ماه گذشته گزارش‌های متعددی مبنی بر فروش و خدمات اجباری در تالارهای کهگیلویه و بویراحمد وصول شده است افزود: متأسفانه صاحبان برخی تالارها با سوءاستفاده از شرایط، خدمات خود را به افراد تحمیل می‌کردند.

رزاقی اظهار داشت: اجبار برای استفاده از عکاس و فیلم‌بردار، موسیقی زنده برای جشن‌ و همچنین قیمت تحمیلی خدمات نیز جزء شرایط اجباری که تالارها تعیین  و به‌اندازه‌ای جدی بود که در صورت نپذیرفتن این شرط اجازه استفاده از تالار به متقاضی داده نمی‌شود.

وی گفت: موضوع دیگر کیفیت ارائه‌دهندگان خدمات است، چنانکه ممکن است برخی از متقاضیان علاقه‌مند به استفاده از خدماتی باکیفیت بالاتر و یا اینکه بودجه کمتری برای استفاده از این خدمات در نظر گرفته‌ باشند که با اجباری که از سوی تالارها تحمیل می‌شود، این برنامه‌ریزی متقاضیان به هم می‌خورد.

رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مطابق ماده‌های قانونی 64 نظام صنفی و ماده 15 قانون تعزیرات حکومتی در مورد فروش اجباری کالا و خدمات و در راستای رفاه حال شهروندان استان، برخورد با این تخلف محرز در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار گرفت.

 رزاقی تأکید کرد: بر اساس مصوبات جلسه اضطراری برای این موضوع مشتریان از روی اختیار و میل خود نسبت به تهیه فیلم‌بردار، سفره عقد، لباس عروس، ارکستر، تهـیه و تأمین اقلام مواد غذایی جهت برپای عروسی اقدام نمایند و تحت هیچ شرایطی تالار داران حق ندارند متقاضیان را مجبور نمایند که الزاماً باید از خدمات تالار استفاده شود ضمناً تالار دار موظف است این مصوبه را در بنر بزرگ جهت رؤیت مشتریان نصب نماید.

وی در پایان گفت: این موضوع به‌تمامی تالارها ابلاغ‌شده و هم استانی‌ها در صورت مواجه با چنین تخلفی موارد را به سامانه 124 نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین ادارات شهرستانی اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری و برخورد لازم صورت گیرد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد