تاریخ درج خبر : 1395/04/14
کد خبر : ۵۴۵۹۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار استان خبر داد:

اختصاص چهار هزار میلیارد ریال برای رونق طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع بیش از 160 هزار میلیارد ریال اعتبارات ابلاغی برای طرح‌های اقتصادی مقاومتی در کشور سهم این استان نیز حدود چهار هزار و 50میلیارد ریال است.

به گزارش سایت استان به نقل ایرنا، سید موسی خادمی ایرنا افزود: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی و تزریق نقدینگی برای فعال کردن طرح‌های نیمه فعال و یا راکد پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: علاوه بر این میزان اعتبار در قالب تسهیلات حدود 170میلیارد ریال نیز به‌صورت یارانه برای رونق و گردش مالی برخی طرح‌های راکد تولیدی و قابل توجیه در استان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: تعداد طرح‌هایی که باید در قالب این میزان تسهیلات به چرخه تولید برگردند حدود 250 طرح است.

وی ابراز داشت: حدود 80 واحد از ین تعداد طرح باید تا پایان شهریور امسال و در قالب تسهیلات ارائه شده از رکود خارج وارد چرخه تولید شوند.

خادمی افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته هم‌اکنون حدود 40 درصد طرح‌های تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان راکد و یا نیمه فعال است.

وی یکی از اولویت‌های مهم و راهبرد اساسی دولت یازدهم را فعال کردن طرح‌های راکد و نیمه فعال صنعتی دانست و گفت: راه‌اندازی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها با همین رویکرد بوده است.

خادمی ابراز داشت: در این ستاد مشکلات واحدهای تولیدی راکد به‌صورت موردی بررسی و تمهیدات و دستورات لازم برای رفع موانع پیش‌بینی می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: البته رویکرد اصلی این ستاد نیز کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی راکد اما درعین‌حال قابل توجیه فنی و اقتصادی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد