تاریخ درج خبر : 1395/04/14
کد خبر : ۵۴۵۹۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
از سال 91 تاکنون 240 روز با پدیده ریز گرد در گچساران

آلودگی هوای گچساران برای عموم خطرناک است

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست گچساران گفت: آلودگی هوای شهرستان گچساران برای عموم مردم خطرناک است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، عبدالله دیانتی نسب با اشاره به اینکه میزان ذرات معلق در هوای گچساران هم‌اکنون 350میکروگرم بر مترمکعب است.  از عموم مردم خواست در معرض هوای آزاد قرار نگیرند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست گچساران گفت: میزان ذرات معلق هوا در زمان عادی 150 میکروگرم بر مترمکعب است.

دیانتی نسب بیان کرد: هوای گچساران برای عموم مردم ناسالم است و مردم باید با نوشیدن آب،شیر و خودداری از فعالیت ورزشی از آثار منفی آلودگی هوا بر سلامتی خود بکاهند.

وی اظهار کرد: موج آلودگی هوا از روز یکشنبه شهرستان گچساران را فراگرفته است که بیشترین آن هم‌اکنون است.

رئیس اداره هواشناسی گچساران نیز گفت: گردوغبار شدید میزان دید افقی در این شهرستان را برای سومین روز متوالی کاهش داده است.

اردوان نوشادپور میزان افزود: دید افقی در گچساران در روز جاری شش کیلومتر برآورد شده درحالی‌که استاندارد آن در هوای سالم 10 کیلومتر است.

وی تعداد روزهای با پدیده ریز گرد در این شهرستان را 24 روز در سال جاری ذکر کرد.

نوشادپور تصریح کرد: متوسط دید افقی در روزهای با پدیده ریز گرد در گچساران 800 تا هشت هزار متر بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مورد گفت: از سال 91 تاکنون 240 روز با پدیده ریز گرد در گچساران ثبت شده است.

فرمان فرمان‌ها افزود: سال 93 با ثبت 73 روز دارای بیشترین پدیده ریز گرد در این شهرستان بوده است.

وی تعداد روزهای با پدیده ریز گرد در گچساران در سال‌های 91،93، 94 و 95 را به ترتیب 53،40، 52 و 22 روز ذکر کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از ثبت 210 روز با پدیده ریز گرد در ایستگاه تحقیقات کشاورزی امامزاده جعفر از سال 91 تاکنون خبر داد و گفت: سال 92 با 58 روز آلوده رکورددار روزهای با پدیده ریز گرد در این ایستگاه بوده است.

وی با اشاره به کوهستانی بودن بخشی از کهگیلویه و بویراحمد و سخت بودن جنس زمین در مناطق گرمسیری افزود: هیچ موردی از کانون تولید ریز گرد در این استان وجود ندارد و منشأ آلودگی هوا نزدیکی با استان خوزستان و کشورهای عربی است.

رئیس اداره هواشناسی گچساران گفت: میزان آلودگی هوای این شهرستان در روزهای با پدیده ریز گرد از سال 91 تاکنون تا شعاع دید 20 متر هم در این شهرستان هم ثبت شده است.

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد وضعیت هوای مناطق مختلف این استان تا سه روز آینده را صاف تاکمی ابری، همراه با وزش باد و غبارآلود پیش‌بینی کرد.

کارشناسان بهداشت محیط ضمن ابراز نگرانی از استمرار آلودگی هوا در گچساران از مردم خواستند درزهای پنجره‌ها را با درزگیر مسدود کنند و شیشه خودروهای در حال حرکت را ببندند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد