تاریخ درج خبر : 1395/04/14
کد خبر : ۵۴۶۰۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی در چارچوب تحقق اقتصاد مقاومتی مطرح شد:

23 هزار شغل پایدار در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 23 هزار و 395 شغل پایدار در برنامه پنج‌ساله و از سال‌های 95 تا 99 در مناطق روستایی این استان ایجاد می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، پژمان نیک اقبالی در نشست ارتقای تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی در چارچوب تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: تعهد دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد درزمینه ایجاد شغل پایدار در روستاهای این استان در سال‌های 95، 96، 97، 98 و 99 به ترتیب دو هزار و 236، چهار هزار و 239، چهار هزار و 256، شش هزار و 306 و شش هزار و 358 مورد است.

وی بیان کرد: این تعداد شغل پایدار باید از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان‌های جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی و اداره‌های کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، راه و شهرسازی، بهزیستی، آموزش فنی و حرفه‌ای و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شود.

نیک اقبالی اظهار کرد: این شغل‌های پایدار درزمینه های مختلف ازجمله فنی، صنایع‌دستی، کشاورزی، دام‌پروری، باغداری، خدمات و مشاغل خانگی بوده و متناسب با ظرفیت و توانمندی هر روستاست.

وی عنوان کرد: اجرای این طرح مهم فرصتی مناسب برای کمک به رشد، توسعه و پیشرفت روزافزون مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد و کاهش میزان مهاجرت روستائیان به شهرهای استان خواهد بود.

نیک اقبالی ابراز داشت: باید مدیران اجرایی و ساکنان مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد از این فرصت ارزنده استفاده بهینه‌ای کرده و به نحو مطلوب از آن استقبال کنند.

وی افزود: توسعه هر چه بیشتر مناطق روستایی کشور و ایجاد اشتغال پایدار برای اهالی آن‌ها یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های مهم کاری دولت یازدهم است و به همین دلیل نیز در حال انجام تلاش‌ها و اقدام‌هایی ارزنده در این راستاست.

حدود 48 درصد از جمعیت 700 هزار ا معادل بیش از 335 هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می‌کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد