تاریخ درج خبر : 1395/04/14
کد خبر : ۵۴۶۰۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل محیط‌زیست استان:

کهگیلویه و بویراحمد آخرین رتبه دفن و امحای زباله در کشور

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت نامناسب پسماندها در شهرهای استان گفت: استان ما آخرین رتبه دفن و امحای زباله را در کشور دارد.

hashemi---08

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، سید اسدالله هاشمی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قانون مدیریت پسماند با 23 ماده و 9 تبصره در سال 83 به تصویب رسید.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وجود و باقی ماندن زباله‌ها در محل زندگی خطرات زیادی برای سلامتی افراد ایجاد می‌کند، افزود: دستگاه‌های مرتبط با این موضوع باید تلاش کرده و با هماهنگی همدیگر نسبت به دفن و امحای زباله‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

وی به نشست‌های انجام شده در خصوص تعیین زمین جهت دفن و امحای زباله‌ها در شهرها اشاره کرد و گفت: تاکنون چندین نشست در این خصوص برگزار شده است که هنوز به نتیجه درستی نرسیده‌ایم.

این مسئول با اشاره به وجود زباله‌ها در ورودی شهرها بیان داشت: انباشت زباله‌ها منظره‌ای نازیبا در ورودی شهرها درست کرده است و این موضوع برای استانی که به‌عنوان استان گردشگر پذیر همواره پذیرای مسافران است باید موردتوجه قرار گیرد.

هاشمی وضعیت پسماندها در مرکز و دیگر شهرستان‌های استان را بسیار نامناسب عنوان کرد و بیان داشت: مثلاً زباله‌های عفونی در شهرستان کهگیلویه یکجا جمع شده و آتش زده می‌شوند و این در حالی است که هیچ مطالعه بر روی آب‌های زیرزمینی و آلوده شدن آن‌ها انجام نشده است ضمن اینکه این اقدام گاها باعث آتش‌سوزی در منابع طبیعی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد، استان اصفهان را با ضریب 83 درصد اولین استان کشور در دفن و امحای زباله بیان کرد و یادآور شد: متأسفانه استان ما در این موضوع آخرین رتبه کشور را دارد.

وی دفن و امحای زباله و پسماندها را یکی از موارد ضروری دانست و با اشاره به فصل مسافرت و ورود گردشگران به استان، این موضوع را ازجمله موضوعات مهم بیان کرد و گفت: باید دفن زباله‌ها در استان توسط دستگاه‌های متولی بررسی و پیگیری شود و چنان چه کسی از قانون پیروی نکند از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد