تاریخ درج خبر : 1395/04/14
کد خبر : ۵۴۶۰۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

200 زمین ورزشی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد ساخته می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 200 زمین ورزشی در 200 روستای بالای 50 خانوار این استان ساخته و افتتاح می‌شود.

jahanbakhsh---4

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، جهانبخش ایزدپور با اشاره به ظرفیت‌های چشمگیر ورزشی موجود در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد، افزود: اقدام‌های مقدماتی برای ساخت این تعداد زمین ورزشی در روستاهای استان در حال انجام است.

وی بدون اشاره به اعتبار موردنیاز و یا در نظر گرفته شده، بیان کرد: کار ساخت این تعداد زمین ورزشی با همکاری وزارت نفت، معاونت عمرانی استانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد انجام خواهد شد.

ایزدپور اظهار کرد: مهم‌ترین اهداف ساخت این تعداد زمین ورزشی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد شامل رشد و توسعه روزافزون ورزش استان و افزایش سرانه فضای ورزشی آن است.

وی عنوان کرد: با ساخت و افتتاح این تعداد زمین ورزشی سرانه فضای ورزشی کهگیلویه و بویراحمد از یک متر و 9 صدم سانتیمتر مربع کنونی به یک متر و 40 صدم سانتیمتر مربع خواهد رسید.

ایزدپور ابراز داشت: امید است با افتتاح این تعداد زمین ورزشی بتوان قابلیت‌ها و استعدادهای نخبگان ورزشی مناطق روستایی استان را شناسایی کرده و برای کمک به پیشرفت هر چه بیشتر ورزش استان به کار گرفت.

کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 676 روستای دارای سکنه دارد.

حدود 48 درصد از جمعیت 700 هزارنفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از 335 هزار نفر در روستاهای این استان زندگی می‌کنند.

کهگیلویه و بویراحمد همچنین دارای بیش از 46 هزار ورزشکار ساماندهی شده آقا و خانم در رشته‌های مختلف است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد