تاریخ درج خبر : 1395/04/15
کد خبر : ۵۴۶۲۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده بویراحمد و دنا:

برخورد قاطع رئیس‌جمهوری با پرداخت‌های نامتعارف ولایت مدارانه بود

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد قاطع و جدی رئیس‌جمهوری با پرداخت‌های نامتعارف اقدامی ولایت مدارانه و امیدآفرین در جامعه بود .

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، غلام محمد زارعی برخورد بدون اغماض، شفاف، سریع و صریح دولت نسبت به نگرانی مقام معظم رهبری و مردم در موضوع حقوق‌های نامتعارف را بیانگر توجه دولت به حفظ حقوق بیت‌المال، جلوگیری از تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه دانست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در تمامی دستگاه‌های اجرایی، قوای سه‌گانه ، نهادها و هر سیستمی که از بیت‌المال حقوق پرداخت می‌شود باید نسبت به رعایت عدالت در استفاده از بیت‌المال بیش‌ازپیش مراقبت ، نظارت و بازنگری کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت حقوق‌های نابرابر با روح عدالت و اسلامیت نظام منافات دارد، افزود: برخورد قاطع و جدی رئیس‌جمهوری با این موضوع که ریشه در گذشته دارد و موجب رنجش اعتماد مردم نیز شد، قابل‌تحسین است.

وی از تهیه گزارش‌هایی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی از نحوه پرداخت‌ها در تمامی دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت:نتیجه این گزارش‌ها در مجلس بررسی خواهد شد و با تصویب قانون از تکرار این بی‌عدالتی‌ها در پرداخت حقوق از بودجه بیت‌المال جلوگیری خواهد شد.

زارع تبعیض در نظام پرداخت‌ها را مغایر عدالت اجتماعی دانست و افزود: مجلس نیز برای این مشکل به‌ویژه جلوگیری از اجحاف در پرداخت‌ها مصمم به اتخاذ راهکار و همکاری مؤثر و قانونی با دولت است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به تلاش دولت در جهت خدمت‌رسانی به مردم با رویکرد قانون‌گرایی و مشی عدالت‌خواهانه اشاره کرد و افزود: کمک به پیشبرد اهداف نظام در سایه همدلی وهم افزایی قوا ممکن خواهد شد.

وی گفت: واکنش رئیس‌جمهوری و بیانیه رئیس‌جمهوری نسبت به موضوع پرداخت‌های نامتعارف بیانگر برنامه‌ریزی و عزم دولت در جهت جلوگیری از هرگونه اقدام مغایر با قانون و عدالت اجتماعی است.

گفتنی است رئیس‌جمهور در بیانیه‌ مهمی درباره حقوق‌های نامتعارف خطاب به ملت ایران تأکید کرد که مبارزه با فساد و رانت را تا ریشه‌کنی ادامه می‌دهد.

وی در این بیانیه با ابلاغ این دستور که لایحه اصلاح نظام حقوقی پرداخت‌ها با رفع خلأهای قانونی با فوریت تهیه و همچنین دستگاه‌ها موظف به انتشار حداقل و حداکثر حقوق مدیران کشوری و لشگری هستند، افزود: باکسی عقد اخوت نبسته‌ام؛ مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی را تا ریشه‌کن شدن ادامه می‌دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زاپاتا گفت:

    وظیفه قانونی رئیس جمهور را ولایت مداری خطاب می کنید. معنای ولایت مداری در بزنگاه های سخت تر روشن می شود. البته طبیعی است این سطح تنزل دادن از ولایت مداری توسط نگاه و اندیشه ی شما. غلو و تملق پایان خوشی ندارد. ولایتمداری در اشرافی و باند بازی نکردن است.

  • علی گفت:

    خودت چقدر می گیری اخوی؟

پربازديد