تاریخ درج خبر : 1395/04/16
کد خبر : ۵۴۶۲۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ورود گردشگران عید فطر دریاسوج فرصتی برای رونق تولید واشتغالزایی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد گفت: ورود پرشمارگرشگردان عید فطر به شهرستانهای بویراحمد و دنا فرصت خوبی برای رونق اقتصادی و اشتغال زایی است.

bagheri - 6

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، محمود باقری با بیان اینکه مکانهای تفریحی تنگ گنجه ای،تنگ مهریان،تنگ تامرادی،چمشه میشی،کوه گل،روستای کریک،آبشار یاسوج ،پارک ساحلی و قسمتی از مناطق سردسیری شهرستان چرام مملو از مسافران و گردشگران است، افزود: در این مکان‌های تفریحی با حمایت بخش خصوصی بازارچه های از پخت غذاها و سوغات محلی ایجاد که با توجه به استقبال مسافران باعث اشتغالزایی خوبی در این مکانها شده است.

وی اظهارکرد: بیش از 16 اردگاه تفریحی در دولت تدبیر و امید به بخش خصوصی واگذار شده که در این ایام تعطیلات در حال خدمات رسانی به گردشگران است.

باقری بیان کرد: شهرستان‌های بویراحمد و دنا این روزها پذیرای گردشگران بسیاری است که برای فرار از گرمای طاقت ‌فرسای جنوب به خنکای نسیم سلسله جبال زاگرس جنوبی سفر کرده اند.

وی عنوان کرد: هر ساله در این ایام از سال مردم استان‌های جنوبی کشور با توجه به گرمی هوا به طبیعت دل‌انگیز و آب و هوای مطبوع شهرستان‌های بویراحمد و دنا سفر می کنند.

باقری با اشاره به اینکه گردشگران زیادی از مناطق مختلف ایران دراین مکانها حضور دارند افزود: کارشناسان این نهاد پاسخگوی مشکلات گردشگران در مناطق گردشگری هستند.

بیش از 70هزار نفر در تعطیلات عید سعیدفطر 94 به مرکز کهگیلویه وبویراحمد سفرکردند.

شهرستان بویراحمد دارای حدود 100 تفرجگاه گردشگری طبیعی و مذهبی است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود دو هزار و 600 اثر تاریخی است که از این تعداد بیش از 700 مورد در فهرست آثار ملی ثبت شده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد