تاریخ درج خبر : 1395/04/16
کد خبر : ۵۴۶۲۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

بازدید ۷ هزار نفر از مکان‌های گردشگری شهر توریستی سی‌سخت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ایام تعطیلات عید سعید فطر ۷ هزار نفر از مکان‌های گردشگری شهر توریستی سی‌سخت بازدید کردند.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، محمود باقری با بیان اینکه از ابتدای تعطیلات عید سعید فطر تاکنون بیش از یک هزار و 700 خودرو وارد چشمه میشی کوه گل دنا شدند، اظهار داشت: نزدیک به 7 هزار نفر از مکان‌های گردشگری چشمه میشی، کوه گل و گردنه بیژن بازدید داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار نفر در کمپینگ بندان، 150 نفر در هتل سیمرغ دنا، 100 نفر در مدارس آموزش‌وپرورش، 700 نفر در سطح شهر، پارک‌ها و بلوارها و 2 هزار و 300 نفر در باغات دنا اقامت کردند.

وی تصریح کرد:  چشمه میشی ، کوه گل  و منطقه بندان بیشترین آمار بازدید گردشگران به شهرستان سی‌سخت را به خود اختصاص داده‌اند.

باقری با بیان اینکه منطقه سی‌سخت دارای ظرفیت‌های بسیاری برای گردشگری است، ابراز کرد: متأسفانه آن‌طور که بایدوشاید به علت مشکلات اعتبار زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان مهیا نشده است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی کارشناسان و مسئولان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی  و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و ادارات شهرستانی از قبل تعطیلات عید سعید فطر تا پایان این ایام مشغول به فعالیت و خدمات‌رسانی هستند.

شهر سی سخت با مساحت حدود 5.2 کیلومترمربع و با جمعیت هشت هزار و 500 نفر در 35 کیلومتری شمال غرب یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و محصولات متنوع در دامنه دنا به‌ویژه عسل طبیعی، داروهای گیاهی، کشمش، گردو، آب‌غوره، کشک، انواع حبوبات و روغن‌های محلی مرغوب و دیگر محصولات متنوع سوغات‌های این شهر است و منطقه کوه گل، چشمه میشی، گردنه بیژن، دشتک، بن‌رود و بندان، چشمه سرد، طوف و منطقه تاگی از مهم‌ترین مناطق دیدنی این شهر توریستی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد