تاریخ درج خبر : 1395/04/16
کد خبر : ۵۴۶۳۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اتحادیه گلخانه‌داران کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

مشکلات بازار فروش گل شاخه بریده در کهگیلویه و بویراحمد/ صادرات تنها راه رفع مشکلات گلخانه‌داران

رئیس اتحادیه گلخانه‌داران کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات تولیدکنندگان گل در استان به بازار فروش برمی‌گردد.

0._bamazehcom

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، عباسعلی موسوی‌فرد جمع خبرنگاران با بیان توان بالای کهگیلویه و بویراحمد در تولید گل شاخه بریده در سال‌های اخیر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که اکنون با تولید بالا در استان داریم به مشکل بازار فروش برمی‌گردد.

رئیس اتحادیه گلخانه‌داران استان با بیان اینکه در سال‌های گذشته همواره به دلیل کم بودن تعداد واحدهای گلخانه‌ای محصولات خود را پیش‌فروش می‌کردیم، افزود: اما در حال حاضر وضعیت فرق کرده و باید برای بازار فروش فکری شود.

موسوی‌فرد افزود: مهم‌ترین بازار فروش گل، صادرات آن است که در استان چنین توانی برای صادرات وجود ندارد و با سیستم کنونی صادرات از استان صورت نخواهد گرفت.

وی مشکلات گلخانه‌های استان را در سه مرحله تأسیس و تولید و فروش دانست و گفت: مسئولان باید بر هر یک از این سه مرحله و رفع مشکلات واحدهای تولیدی چاره‌اندیشی کنند.

موسوی‌فرد تصریح کرد: به دلیل ضعف در صنعت بسته‌بندی قادر به این کار نیستیم و مسئولان هم در خصوص راه‌اندازی گلخانه فوق مدرن و اخذ تسهیلات آن همکاری مطلوبی نداشتند.

رئیس اتحادیه گلخانه‌داران استان با تأکید بر اینکه اگر مسئولان حمایت لازم را داشته باشند استان کهگیلویه و بویراحمد توانایی بیشتری برای تولیدات این محصول خواهد داشت، تصریح کرد: باید تولیدکنندگان را در زمینه اخذ تسهیلات یاری دهند تا بتوانیم واحدهای خود را گسترش داده و به‌سوی تولیدات مدرن روی‌آوریم.

وی بیان کرد: باید برای موفقیت حرف‌ها و حمایت‌های شعاری را کنار بگذاریم تا تولیدکنندگان با اطمینان خاطر بیشتری چرخ تولید را به حرکت درآورند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد