تاریخ درج خبر : 1395/04/18
کد خبر : ۵۴۶۴۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان خبر داد:

پرداخت تسهیلات به ۱۳۳۹ متقاضی طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه روستایی

مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت تسهیلات به ۱۳۳۹ متقاضی طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه روستایی این استان خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، ارسلان حسن‌پور گفت: درمجموع از سال ۹۲ تا ۹۴ به ۱۳۳۹ متقاضی اعتباری بالغ‌بر ۲۰۵ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال تسهیلات در راستای اشتغال‌زایی طرح‌های روستاییان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: این تسهیلات به ۱۰۴۲ متقاضی خویش‌فرمایی، ۶۴ متقاضی کارفرمایی و تعاونی، ۱۴۴ متقاضی برند و پشتیبان، ۵۷ متقاضی مشاغل خانگی و ۳۲ متقاضی حمل‌ونقل روستایی پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این صندوق در راستای سیاست‌های جدید خود از تولیدات بازار محور روستاییان به‌ویژه محصولاتی که قابلیت صادراتی دارند حمایت می‌کند.

حسن‌پور بابیان اینکه طرح‌های روستایی دارای مزیت اشتغال می‌توانند از تسهیلات صندوق بهره‌مند شوند، اظهار کرد: میزان پرداخت و نحوه اعطای تسهیلات بسته به مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها خواهد بود.

حسن‌پور بیان کرد: بیش از ۹۰ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال تسهیلات به ۳۷۳ متقاضی طرح‌های شناسایی‌شده مربوط به طرح‌های کارآفرینی و زنجیرهای تولید و شبکه‌های فروش از سال ۹۲ تا سال ۹۴ پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: این تسهیلات به ۱۱۹ متقاضی طرح کارفرمایی و تعاونی مبلغ ۵۶ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال و طرح‌های برند و پشتیبان به ۲۵۴ متقاضی اعتباری بالغ‌بر ۳۴ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال پرداخت شده است.

حسن‌پور حمایت از بازار فروش محصولات طرح‌های تولیدی را از دیگر برنامه‌های صندوق در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در استان عنوان کرد و گفت: از متقاضیان جهت عرضه و فروش محصولات خویش در نمایشگاه‌های در سطح ملی و بین‌المللی حمایت می‌کنیم.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های کشاورزی و گردشگری و صنایع‌دستی اشاره کرد و گفت: طرح‌های تعاونی بسیار خوبی در این زمینه‌ها در استان اجراشده که ضمن ایجاد و بستر مناسب برای رونق تولید نشاط و شادابی اجتماعی را نیز در پی داشته است.

حسن‌پور همچنین بیان داشت: تسهیلات پرداختی از سال ۹۱ تا ۹۴ رشد قابل‌توجهی داشته است به‌طوری‌که تسهیلات پرداختی در سال ۹۴ به نسبت سال ۹۱ رشد بیش از دو برابر را نشان می‌دهد که نشان از توجه صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های اشتغال‌زایی زودبازده در دولت تدبیر وامید است.

وی با اشاره به افزایش میزان پرداخت تسهیلات در سال ۹۴ گفت: جلب مشارکت‌های مردمی، ایجاد اشتغال پایدار و ساماندهی تولید در مناطق کمتر توسعه‌یافته از برنامه‌های مهم این صندوق است.

حسن‌پور همچنین گفت: در سال گذشته ۲۰ درصد این تسهیلات در بخش کشاورزی ۱۷.۹ درصد در بخش صنعت ۴۰.۱ در بخش خدمات و ۲۲ درصد در سایر موارد در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد به متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

وی همچنین از پرداخت بیش از ۶۰ میلیارد ۵۶۲ میلیون ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های اشتغال‌زایی بانوان خبر داد.

وی افزود: به ۵۴۷ متقاضی در حوزه بانوان اعتباری بالغ‌بر ۶۰ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد