تاریخ درج خبر : 1395/04/18
کد خبر : ۵۴۶۴۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگاه‌های آتش‌نشانی شهرداری گچساران فرسوده است

شهردار گچساران گفت: دستگاه‌های آتش‌نشانی شهرداری این شهرستان فرسوده است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، اردلان زینل‌زاده اظهار داشت‌: در سال‌های اخیر و پیش‌رو یکی از مهم‌ترین مشکل در شهرداری این شهرستان فرسودگی دستگاه‌های آتش‌نشان در مواقع امداد و مهار آتش‌سوزی است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های بزرگ آتش‌نشانی شهرداری عملاً از رده خارج هستند، افزود‌: در سال‌های گذشته دو دستگاه آتش‌نشان خریداری‌شده ولی با توجه به این‌که این دستگاه‌ها کوچک هستند حجم مخزن آب آن‌ها نیز کم بوده که متأسفانه در آتش‌سوزی‌های بزرگ جوابگوی عملیات مهار آتش‌سوزی نیستند.

شهردار گچساران خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعیه که از وزارت کشور در هفته‌های گذشته اعلام‌شده یک دستگاه آتش‌نشان برای شهرداری و این شهر در نظر گرفته‌شده که امیدواریم تا پایان فصل گرما این دستگاه وارد شهر  شود تا بتوانیم گام کوچکی در ارتباط با تجهیز آتش‌نشانی شهرداری برداریم.

زینل‌زاده گفت: با توجه به این‌که در سال‌های  اخیر آپارتمان‌سازی در این شهر رونق پیداکرده است و وجود 1300 واحد مسکونی در بافت فرسوده گچساران ما را نیز دچار مشکلاتی در این زمینه کرده است.

وی تصریح کرد: تنگی و شیب تند معابر برخی بخش های بافت فرسوده امکان خدمات‌رسانی شهرداری در زمان امدادرسانی در صورت بروز بحران‌هایی مانند زلزله یا آتش‌سوزی در 167 هکتار از فضای شهری را برای ما سخت کرده است.

شهردار گچساران  افزود: اگر آتش‌سوزی در ساختمان‌های آپارتمانی رخ دهد ما نمی‌توانیم آتش را مهار کنیم زیرا در این شهر ماشین آتش‌نشان تلسکوپی نداریم و به‌طورقطع در این زمینه آتش‌نشانی شهرستان دچار مشکل خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه جلسه‌ای نیز با حضور نماینده شهرستان در تهران در این زمینه برگزار شده و مشکلات آتش‌نشانی گچساران به وزارت کشور نیز منتقل شده، تمام سعی و تلاش مجموعه شهرداری تجهیز نمودن دستگاه‌های آتش‌نشان برای خدمت به مردم شهرستان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد