تاریخ درج خبر : 1395/04/18
کد خبر : ۵۴۶۴۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

استخدام طایفه ای در یکی از دانشگاه های یاسوج/ اخراج برای جایگزینی نیروی جدید

استخدام های طایفه ای و اخراج نیروهای باسابقه در یکی از دانشگاه های یاسوج که در ماه های گذشته به اوج خود رسید همچنان ادامه دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از بویرخبر، برخی معتقدند در روزگاری که صدها جوان تحصیل کرده با مدارک تحصیلی عالی به دنبال شغل هستند در برخی دانشگاه ها و ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج پارتی، طایفه خاص و جناح بازی حرف نخست را برای بکارگیری و اشتغال می زند.

در ماه های گذشته اخراج نیروهای باسابقه و جایگزینی نیروهای جدید آن هم از یک طایفه خاص در یکی از دانشگاه های شهر یاسوج حرف و حدیث های زیادی را به همراه داشت و گویا همچنان آرام آرام و به دور از چشم دستگاه های نظارتی استخدام برخی نورچشمی ها ادامه دارد.

شنیده ها حاکی است در یکی دو سال گذشته بیش از 70 نیروی جدید در این دانشگاه به کارگرفته شده است و بسیاری از نیروهای باسابقه نیز از کار برکنار شده اند که در میان آنها چندین نیروی با سابقه 24 و 25 سال نیز مساهده می شود.

گرچه گفته می شود این نیروها به صورت شرکتی به کار گماشته  می شوند اما سوال اساسی اینجاست که آیا باید بکارگیری نیرو چه قراردادی و چه شرکتی تنها از یک طایفه خاص و سفارشی به کار گرفته شوند و نیروهای قدیمی که با تمام توان مشغول به کار هستند از کار برکنار شوند.

بررسی ها نشان می دهد 40 نیروی انتظامات این دانشگاه که قرار بود تبدیل وضعیت شوند در دوسال اخیر و با مدیریت جدید در هاله ای از ابهام به فراموشی سپرده شدند و با وعده هایی فریبکارانه به خوابگاه های دانشجویی منتقل شدند و به تدریج بیمه آنها قطع و حقوق آنها نیز واریز نشد.

این افراد که پس از قطع بیمه و واریز نشدن حقوق متوجه شدند از سوی مسئولان دانشگاه کلاه گشادی بر سر آنها گذاشته شده است به تکاپو افتادند و برای احقاق حق خود به مسئولان و جاهای مختلفی مراجعه کردند اما انگار تلاش آنها آب در هاون کوبیدن بود زیرا نیروهای نورچشمی از یک طایفه خاص برای جایگزینی آنها پیش بینی شده بود.

به گفته یک منبع آگاه هم اکنون چهار شرکت پیمانکاری با 250 نیرو فعالیت های مربوط به این دانشگاه در یاسوج را انجام می دهند که بخش عمده ای ازاین نیروها از یک طایفه خاص و سفارشی به کار گرفته شده اند.

شنیدها حاکی است استخدام های طایفه ای در این دانشگاه نه تنها به پایان نرسیده است بلکه هم اینک نیز از هر روزنه و بهانه ای برای اخراج نیروهای باسابقه استفاده می شود تا نیروی جدیدی جایگزین آنها شود.

گرچه گفته می شود مسئولان از همه ماجراها و اتفاقاتی که در این دانشگاه رخ می دهد با خبرند اما برخی ازاین مسئولان می گویند دستمان بسته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  استان مخصوصا در مدیریتهای علوم پزشکی. همه از طرف دکتر علی ملک حسینی گماشته می شوند >شخصی که به کرم شهبانو از معلمی وارد پزشکی شد.

 • ناشناس گفت:

  چطور زمان احمدی نژاد 200نفر در دانشگاه علوم پزشکی 220نف منابع طبیعی 1200نفر آموزش وپرورش و……مشکلی نداشت فکر کنم نیروهای باسابقه همانها هستند

 • محمود گفت:

  سلام.دانشگاه علمی کاربردی وجهاددانشگاهی هم سری بزنین.شده جولانگاه اقوام نماینده و علی ابادی ها.معاون آموزشی بامدرک مدل 13 لو 15 ارشد وهنوز 6ماه سابقه کار وبیمه داره.وای بر ما

 • ناشناس گفت:

  از چی میترسی اسم نمیبرید پس..لطفا اسم هم ببرید

پربازديد