تاریخ درج خبر : 1395/04/18
کد خبر : ۵۴۶۴۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

درخواست مخترعان کهگیلویه و بویراحمدی از آیت‌الله ملک حسینی

جمعی از مخترعان کهگیلویه و بویراحمدی که از بی‌توجهی مسئولان رنج می‌برند از آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد خواستار برگزاری نشست هم‌اندیشی برای پیگیری مشکلات و توجه به نیازهای خود برای کمک و توسعه استان شدند.

به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس، یکی از این مخترعان که طرح فناورانه ای برای ایجاد اشتغال و توسعه صنعت برق پاک در دست اقدام دارد و تاکنون برای پیگیری حمایت مادی و معنوی به مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی مراجعه و به دربسته خورده است اظهار کرد: هرچند با راه‌اندازی این طرح بزرگ در استان می‌توان زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده را فراهم کرد اما کسی به حرف نخبگان و ایده پردازان در استان توجهی نمی‌کند.

این مخترع کهگیلویه و بویراحمدی با داشتن سه اختراع ثبت‌شده و  10 اختراع در حال ثبت اظهار کرد: برای رونق حوزه فناوری و کارآفرینی در استان 100 میلیون تومان تسهیلات کارآفرینی از صندوق کارآفرینی امید  درخواست نمودم که باوجود داشتن مدارک لازم از قبیل شرکت فناوری و طرح توجیهی پس از شش ماه هنوز جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده‌ام.

وی عنوان کرد: مسئولان برای پیشبرد طرح‌های حوزه فناوری و حمایت از اختراعات مخترعان کهگیلویه و بویراحمدی همت و اراده‌ای از خود نشان نمی‌دهند که این امر ضربه مهلکی به روحیه جهادی ایده پردازان خواهد زد و روند شتاب بخشی علمی در استان را به‌کندی پیش خواهد برد.

این مخترعان جوان با اشاره به اینکه نگاه سطحی، سرد و ناامیدکننده مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی به مخترعان باعث خروج آن‌ها از استان خواهد شد و تاکنون نیز نخبگانی مانند اصغر صفری دوست و دیگر مخترعین به دلایل بی‌توجهی مسئولان در استان‌های هم‌جوار به فعالیت می‌پردازند.

عضو انجمن علمی یکی از دانشگاه استان در یاسوج نیز گفت: تاکنون بارها به دانشگاه و مراکز علمی برای ارائه طرح‌ها و حمایت مالی مراجعه و پاسخ مناسبی دریافت نکرده‌ایم.

این جوان مخترع که از بروکراسی‌های اداری در استان کهگیلویه و بویراحمد به‌شدت ناراضی است ادامه داد: درصورتی‌که بی‌توجهی مسئولان ادامه یابد و به طرح‌های ارائه‌شده بهایی ندهند به‌زودی از کهگیلویه و بویراحمد خارج و در استان دیگری این طرح‌ها را پیاده خواهم کرد.

این مخترع که تاکنون چندین نرم‌افزار کاربردی در حوزه گردشگری و ساخت هواپیمای سوختی ارائه کرده است ابراز داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از نخبگان و  کارآفرینان انتظار می‌رود مسئولان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به اولویت‌ها همکاری لازم را با جوانان مستعد این استان داشته باشند تا بتوانند طرح‌های خود را عملیاتی و به مرحله تجاری‌سازی برسانند.

سایر مخترعان نیز با تائید این سخنان از برخورد نامناسب مسئولان کهگیلویه و بویراحمد هنگام مواجه‌شدن با ایده‌ها و طرح‌های مخترعان جوان گلایه کردند و  نگاه سطحی و یک‌جانبه به طرح‌های مهم و تأثیرگذار مخترعان که می‌تواند تحول شگرفی در این استان ایجاد کند را موجب دلسردی خود عنوان کردند.

 این مخترعان از آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری درخواست کردند تا با برگزاری جلسه هم‌اندیشی بتوانند مسائل و مشکلات خود را گوش نماینده ولی‌فقیه برسانند تا شاید از این طریق زمینه برای اجرای طرح‌های بر زمین‌مانده آن‌ها فراهم شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    مسپولان ما که همیشه خوابند . مثل اینکه یک بسته قرص خواب اور خورده باشند . کی بیدار شوند الله اعلم . به نظرم رکورد اصحاب کهف رو بزنند . زمانی بیدار می شند که یه دنیای جدید که متعلق به آن نیستند روبروی انها ظاهر می شود

پربازديد