تاریخ درج خبر : 1395/04/18
کد خبر : ۵۴۶۴۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
نایب‌رئیس شورای شهر یاسوج:

ضعف مدیریت فضای سبز یاسوج مشهود است/درب برخی از سرویس‌های بهداشتی پارک‌های شهر قفل بود

نایب‌رئیس شورای شهر یاسوج با انتقاد از مدیرعامل سازمان فضای سبز و پارک‌های یاسوج گفت: ضعف مدیریت فضای سبز پایتخت طبیعت ایران مشهود است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، زهرا زمانی در نشست شورای شهر یاسوج اظهار داشت: فضای سبز بسیاری از بلوارهای شهر یاسوج خشک‌ شده در حالی در صورت نبود این مشکل در تعطیلات عید فطر بسیاری از مسافران و گردشگران می‎توانستند در این بلوارها اسکان یابند تا مجبور نباشند در محل‌های که حتی امنیت لازم را نداشت چادر بزنند.

وی عنوان کرد: قبل از تعطیلات عید فطر طی بازدیدی که داشتم سرویس بهداشتی میدان راهنمایی پشت بانک ملی قفل شده و روشنایی نیز نداشت و در ایام تعطیلات و ورود این‌همه گردشگر نیز مراجعه کردم دیدم هیچ تغییری شکل نگرفته و این سرویس‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

زمانی ابراز کرد: مقصر خواندن سایر دستگاه‌ها و مسئولان توسط شورای شهر و شهرداری به‌نوعی خود را تخلیه روحی کردن است وگرنه ضعف واحدهای مختلف به‌وضوح نمایان است و نباید دیگری را در کم‌کاری خود شریک کنیم.

این عضو شورای شهر یاسوج تصریح کرد: برخی از سرویس‌های بهداشتی پارک‌های شهر یاسوج قفل و برخی نیز شاهد صف‌های طویل مسافران و گردشگران بودند که این مسئله زیبنده شهر زیبایی همچون یاسوج که عنوان پایتخت طبیعت را با خود دارد، نیست.

زمانی با انتقاد از خلع‌ید برخی از پیمانکاران بخش‌های مختلف مکان‌های اسکان گردشگران قبل از تعطیلات عید فطر بیان کرد: در صورت اقدام به‌موقع مدیریت فضای سبز نیازی به خلع‌ید نبود.

وی خواستار تشکیل کارگروهی برای رفع مشکلات زیرساختی شهر یاسوج شد و گفت: به‌طور حتم در صورت ملزم کردن مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی توسط این کارگروه شاهد رفع کمبودها و نارسائی‌ها به‌مرورزمان هستیم.

نگرش شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به شهر یاسوج مطلوب نیست‌

دیگر عضو شورای شهر یاسوج نیز گفت: نوع نگرش اعضای شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به شهر یاسوج به‌عنوان پیشانی استان مطلوب نیست.

‌مرتضی فروغ‌فر‌ اظهار داشت: تأمین زیرساخت‌های توسعه گردشگری در شهر یاسوج نیازمند تخصیص اعتبار لازم توسط مسئولان متولی ازجمله شورای برنامه‌ریزی استان است.

وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن شهر یاسوج و مرکز استان بودن ابراز کرد: یاسوج متعلق به تمام استان بوده و نمی‌توان این شهر را به یک منطقه خاص شناخت بلکه از جای‌جای استان در این شهر سکونت دارند و باید به آنان خدمات مطلوب ارائه شود.

فروغ‌فر نگاه منفی برخی از اعضای شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد را نسبت به شهر یاسوج گناه نابخشودنی خواند و گفت: برای توسعه و آبادانی استان و شهرمان راهی جز تعامل و همدلی نداریم و تا مادامی نگاه‌های منطقه‌ای و قومی را تغییر ندهیم شاهد توسعه و شکوفایی نخواهیم بود.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: با شعار دادن و برگزاری نشست‌های متعدد نمی‌توان مشکلات موجود در زمینه تأمین زیرساخت‌ها را رفع کنیم بلکه پیشنهاد می‌شود مسئولان استانی طی نشستی با حضور رسانه‌ها دعوت تا کمبودها و نارسائی‌ها شناسایی و راهکار رفع آنان مشخص شود.

فروغ‌فر خاطرنشان کرد: وقتی‌که بیش از ظرفیت موجود یاسوج گردشگر و مسافر وارد شهر می‌شود به‌طور حتم شاهد یکسری نارسائی‌ها و کمبودها هستیم ولی باید سعی شود با همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌های اجرایی این مشکلات به حداقل برسد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  شهری که نماینده شورای شهرش خانم زمانی باشه همینه
  خانم زمانی کارشناسی صحبت کن نه با حب و بغض

 • حسین گفت:

  بله سرکار خانم زمانی همتون همین میگید ولی تو جلسه رای گیری گول هم میزنید آخه از آدم تا عالم همه میگن مدیر عامل ضعیفه و هیچ اتفاقی نمی افتد. والا چرا وقتی شهر ما خودش با کمبود سرویسهای بهداشتی مواجه است آون وقت همین چند تا سرویس معیوب را هم تعطیل کردن کار ناپسند است که علتش را جنابعالی بهتر از مردم میدانید چیست پس لطفا این شهر به شورای هماهنگ و همصدا نیاز داره نه هر شورایی و هر شخص منفعت طلبی که دنبال مطامع شخصی خودش هست.

 • محمد خرامان گفت:

  یاسوج یک دشت خوش آب وهواست نه یک شهر خوش آب و هوا

 • ع م گفت:

  رشد و توسعه یاسوج مستلزم تغییری بنیادین در نوع و نگاه به مبلمان شهری این شهر است. یاسوج شهری است که از پتانسیلهای لازم برای جلب گردشگر برخوردار است و در هر شرایط و وضعیتی که باشد گردشگر دارد ولذا توسعه یاسوج به شیوه و نگاه مدیریتی آن وابسته است.یقینا اولین اقدام در این شهر باید در راستای بسط خدمات عمومی باشد خدماتی که الفبای زندگی بوده همه به آن نیازمندند و البته سرلوحه خدمات عمومی مسایل بهداشتی است .اگر هدف اولیه تامین بهداشت عمومی تعیین گردد بقیه مسایل بدون زحمت حل ند و مبلمان شهری، تردد درون و برون شهری، اسکان همه و همه در چارچوب رعایت و تامین همین مسایل بهداشتی خود بخود رقم میخورند

پربازديد