تاریخ درج خبر : 1395/04/19
کد خبر : ۵۴۶۵۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد:

ورود دامداران بدون پروانه چرای دام به مناطق حفاظت‌شده کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورود دام بدون پروانه چرا در مناطق حفاظت‌شده این استان ممنوع است.

به گزارش سایت ایتان به نقل از تسنیم، سید اسدالله هاشمی اظهار داشت: دامداری که بدون پروانه چرا وارد منطقه حفاظت‌شده تنک سولک بهمئی شده بود به دادگاه معرفی شد.

وی بیان کرد: در هفدهمین روز از تیرماه 95 مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان بهمئی حین گشت و کنترل منطقه حفاظت‌شده تنگ سولک به یک نفر دامدار برخورد می‌کنند که بدون پروانه چرا دام‌های خود را وارد منطقه حفاظت‌شده کرده است.

هاشمی به مدت ‌زمان 4 ماهه اسکان عشایر در منطقه اشاره کرد و افزود: زمان ورود دامداران دارای پروانه چرا اول خرداد هرسال و زمان خروج آن‌ها پایان شهریورماه تعین شده و این در صورتی بوده که 77 نفر از عشایر دارای پروانه همه‌ساله در این مدت در منطقه حضور دارند.

وی با بیان اینکه مأموران برای این متخلف پرونده‌ای تشکیل و به مراجع قضایی ارسال کردند ابراز کرد: منطقه حفاظت‌شده تنگ سولک به وسعت 2428 هکتار طی مصوبه شماره 206 مورخه 25/7/80 شورای عالی محیط‌زیست به‌عنوان منطقه حفاظت‌شده جنگلی تنگ سولک در شهرستان بهمئی و در ضلع جنوب غربی استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده و از جاذبه‌های اکوتوریسم جنوب کشور همه‌ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیم طبیعت دوستان سراسر کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد