تاریخ درج خبر : 1395/04/19
کد خبر : ۵۴۶۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -
عده ای با لباس نظام جوانی را در حد مرگ کتک زده اند

نیروی انتظامی باید برای شفاف سازی پیش قدم شود

چند روزی است که خبری در فضای مجازی دست به دست می چرخد که نگران کننده است.خبر از این قرار است نیروی انتظامی یک جوان را تا مرز مرگ کتک زده است و اکنون این جوان در کماست.

به گزارش سایت استان از آنجایی که یک سر این ماجرا نیروی  محترم انتظامی است رسانه ها برای شفاف سازی پیش قدم نمی شوند. روابط عمومی نیروی انتظامی نیز رسانه ها را به صبوری تا حصول اطمینان از کم و کیف ماجرا دعوت کرده است.در این سکوت خبری اما اتفاق دیگری رخ داده است.کمپینهایی برای حمایت از این جوان که سجاد توفیقیان نام دارد در فضای مجازی شکل گرفته است.بیانیه و دادخواست های به نقل از وابستگان وی نیز منتشر می شود و افکار عمومی بدون اطلاع از معذورات،رسانه ها را متهم به ترس برای پیگیری ماجرا می کنند.

خانواده توفیقیان نیز با احترام به افکار عمومی از مردم می خواهند با آرامش مساله را پیگیری کنند.اما مساله تا جایی کش پیدا کرده است که عدل هاشمی نماینده مردم کهگیلویه ،بهمئی و چرام نیز شخصا به بیمارستان امام سجاد رفته و به همراه کادر این بیمارستان با وی ملاقات کرده است.این بازدید نیز خبرش در فضای مجازی و حتی در کانال تلگرامی نماینده منتشر شده است.

از آن طرف عده ای که فکر می کنند که نیروی انتظامی قصد دارد با استفاده از قدرتش روی موضوع سرپوش بگذارد تمام تلاششان را می کنند که ماجرا را از طریق رسانه های فارسی زبان خارج از مرز پیگیری کنند.

عده ای هم دچار نا امیدی شده اند و معتقدند خانواده توفیقیان برای پیگیری این مساله چون هیچ کدام از ارکان قدرت را در دست ندارد حقش ضایع خواهد شد.

برادر سجاد توفیقیان می گوید:یک شب قبل از عید فطر برادرم  به همراه دو خواهر زاده ام جهت زیارت با موتورسیکلت به امامزاده حمزه(ع) در منطقه گردشگری سر فاریاب راهی شدند که در بین راه دو نفر از مامورانی که لباس  نیروی انتظامی به تن داشتند از پاسگاه سرفاریاب در سی کیلومتری دهدشت به نامهای .م.. و ج… با آنها  برخورد کرده و ضمن ضرب و شتم شدید با باتوم برقی و ضربه های مهلک به سر و بدن برادرم ،آنها را بشدت مضروب ساختند و و بعد از ضبط  موتور و تمامیوسایل شخصی از محل دور شدند.

وی می افزاید:بلافاصله بدلیل شدت جراحات  برادرم را  به مراکز درمانی  اعزام کردند و برای  طرح شکایت به پاسگاه چرام مراجعه کردیم که به دلیل تعطیلات  عید فطر پیگیری حادثه به شنبه موکول شد .

وی اضافه می کند: حملات بی رحمانه به حدی بود که از بامداد پنج شنبه 17تیربرادرم در مرکز درمانی امام سجاد یاسوج  بستری بوده و به کما رفته است و پزشکان معالج تا این لحظه از وی قطع امید کرده اند.

وی می گوید:خانواده ما به دنبال جوسازی و حاشیه سازی نیست و ابتدا سلامت برادرمان را خداوند می خواهیم و نذر کرده ام اگر برادرم به زندگی برگردد از هر گونه شکایتی صرف نظر کنم.

توفیقیان درباره وضعیت فعلی برادرش گفت:در حال حاضر هوشیاری اش به 5 رسیده و برای تهیه برخی داروها با مشکلاتی مواجه هستیم که امیدواریم به همکاری مسوولان و مردم داروهای کمیاب مورد نیاز تهیه شود.

اگر چه در جایگاه رسانه هیچ قضاوتی درباره حقایق پنهان و آشکار این ماجرا نمی توانیم داشته باشیم اما سکوت نیروی انتظامی در این باره باعث شده که شایعات پیرامون ماجرا از خود حادثه بیشتر شود.

امیدواریم نیروی انتظامی هر چه سریعتر ابهامات مربوط به این حادثه را برطرف کند و پاسخگوی افکار عمومی در این موارد باشد و اگر در این میان قصوری از سوی ماموران شکل گرفته با عاملان برخورد جدی و قاطعانه ای صورت بگیرد و اگر افرادی با لباس مقدس نیروی انتظامی قصد خدشه دار کردن آبروی نظام و نیروی انتظامی را دارند این موضوع اطلاع رسانی شود.

ضمن آنکه با شفاف سازی بار دیگر امید و احساس امنیت به میان مردم برخواهد گشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد