تاریخ درج خبر : 1395/04/20
کد خبر : ۵۴۶۶۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -
علی آذرنژاد

«خلایق هرچه لایق»

نمی دانم چرا برخی مسائل که از اولویت کمتری برخوردار هستند، خیلی به آنها توجه می شود و فریاد و اعتراض از همه نقاط کشور و تریبون های مختلف شنیده می شود و برعکس در برخی موارد دیگر که از اولویت بیشتری برخوردار هست اعتراض و تجمعی صورت نمی گیرد.

یکی از این موادر که به نسبت سایر منکرات از اولویت کمی برخوردار است، پدیده زشت بدحجابی است، پدیده ای که مدت هاست نقاط مختلف کشور از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد را در بر گرفته است.

حال اینجا سوالاتی پیش می آید:

1- خانم هایی که به عنوان بدحجاب شناخته می شوند، آیا دست کم 12 سال در نظام آموزشی(مدرسه) و بعدا در دانشگاه تحت نظارت شما نبوده اند؟ آیا نمی شد با امور تربیتی و آموزشی صحیح از پیش آمدن این منکر پیشگری کرد؟

2- دستگاه های مختلف فرهنگی از جمله”حوزه علمیه،سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما،وزارت علوم، وزارت اموزش و پرورش و دهها رسانه مکتوب و مجازی و…” آیا این همه دستگاه فرهنگی و آموزشی برای تربیت یک نسل کافی نیست، یا حتما باید با برخورد سلبی و نظامی با این منکر جلوگیری کرد؟

3.و اما  این سوال را باید از مردم پرسید: آیا شما در مقابل سایر منکرات از جمله فساد های اقتصادی و دزدی های کلان و فیش های حقوقی نجومی و اشرافیگری برخی مسئولین و نمایندگان مجلس و درگیری های شورای شهر و شهرداری دهدشت و معضلات اجتماعی مثل طلاق و اعتیاد هم اعتراض و راهپیمایی می کنید یا تنها، منکر را در بدحجابی می دانید؟

اینجا لازم است سوالی مهم پرسیده شود و آن این است که چرا در کشور ما تا سخن از امر به معروف و نهی از منکر می شود، اذهان به سمت پدیده بدحجابی  سوق داده می شود؟ آیا منکرات به مراتب بزرگتری  که در سطوح کلان مدیریتی اتفاق می افتد، قابلیت تظاهرات مردمی ندارد؟ و البته عمده این تقصیر بر می گردد به سوی دستگاههای فرهنگی و تریبون داران که این امر را برای مردم بزرگ جلوه نداده اند!

نکته مهم: وقتی یک کشوری ادعا می‌کند که جمهوری اسلامی است و می‌خواهد جمهوری اسلامی را متحقق کند، این کشور باید همه افرادش آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.(صحیفه امام خمینی،ج13، ص469)

امام خمینی”ره”  در این سخن خود هیچ گونه قیدی  مثل بدحجابی را ذکر نکردند و به صورت عام به مردم و مسئولین گفته است!

پ ن1: دوشنبه 21 تیر در اعتراض به بدحجابی در شهر دهدشت، تظاهراتی برگزار می گردد، لازم به ذکر است که در روزهای های اخیر فیش های نجومی برخی مدیران ارشد بانکی و سازمان های دیگر فاش شد و مردم به صورت جمعی هیچ گونه اعتراضی نکردند!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد