تاریخ درج خبر : 1395/04/20
کد خبر : ۵۴۶۶۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -
بازی با مرگ در "دروهان" بویراحمد

پروژه احداث پل اتصال بخش کبگیان به شهرستان دنا معلق ماند

سال ۹۱ قرارداد احداث پل دارشاهی با هدف اتصال بخش کبگیان به شهرستان دنا با پیمانکار منعقد شد ولی از آن زمان تاکنون این پروژه اندر خم یک کوچه مانده است.

kabgiyan - 01

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، قبل از انتخابات 21 فروردین 1371 مجلس چهارم و در زمان تبلیغات، سید مسعود حسینی از کاندیدای انتخابات به روستای دروهان سفر می‌کند که مردم از وی خواستار احداث پل برای عبور از رودخانه وحشی و خروشان بشار شدند و سید مسعود نیز قول مساعد داد در صورت موفقیت در این انتخابات این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

سید مسعود بعد از 7 خرداد 1371 که اولین جلسه مجلس برگزار شد تصمیم گرفت به وعده‌ای که به مردم دروهان داده عمل کند و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد تا اینکه تصمیم بر احداث پل فلزی شد.

پل فلزی دروهان احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت مردم خوشحال از این اقدام بودند و در مراسم افتتاح با قدردانی از خدمات انجام گرفته با حضور شوق‌مندانه خود سنگ تمام گذاشتند.

پل فلزی دارشاهی در آن روز تنها برای عبور و مرور مردم روستای دروهان احداث شده بود و قرار نبود حلقه اتصال بخش کبگیان به شهرستان دنا و روزانه شاهد ترافیک بسیار باشد طوری که بنا به گفته کارشناسان این پل برای این حجم ترافیک استاندارد نیست و هرلحظه امکان به وجود آمدن فاجعه وجود دارد.

سال 91 احداث پل “دورهان-دارشاهی” در کنار پل فلزی قبل به مناقصه رفت پیمانکار مشخص شد ولی زمان زیادی نگذشت که به دلیل کمبود اعتبار پروژه تعطیل شد و راه و شهرسازی نیز اهتمامی برای به سرانجام رساندن این پروژه نداشت و به پیمانکار پروژه خاتمه پیمان داد.

kabgiyan - 02

پل فلزی “دارشاهی-دروهان” استاندارد نیست/ هرماه نیاز به تعمیر دارد

مدیر راه و شهرسازی شهرستان بویراحمد در این زمینه به تسنیم می‌گوید: پل فلزی “دروهان-دارشاهی” استاندارد نیست ولی برای احداث پل جدید نیز اعتبار نیست و مجبور به استفاده از پل فلزی قدیم هستیم.

هوشنگ بهره‌مند با بیان اینکه پل فلزی دروهان همیشه آسیب می‌بیند و باید تعمیر شود افزود: این پل جوابگوی حجم ترافیک نیست و باید مسئولان متولی برای احداث پل جدید چاره‌اندیشی کنند.

وی به تسنیم می‌گوید: هرماه ورق و جوشکاری پل فلزی دروهان به هم می‌خورد و اکیپ راه و شهرسازی بویراحمد نیز برای تعمیر وارد عمل می‌شود زیرا در صورت کمترین کم‌کاری شاهد فاجعه خواهیم بود.

بهره‌مند تصریح کرد: در صورت تأمین اعتبار پروژه احداث پل اتصال بخش کبگیان به شهرستان بویراحمد در کمترین زمان ممکن افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد ولی هم‌اکنون این پروژه اعتباری برای شروع و به مناقصه رفتن ندارد.

احداث پل “دارشاهی-دروهان” 7 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه احداث پل اتصال بخش کبگیان به شهرستان دنا 7 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم در این زمینه تدبیر لازم اندیشیده شود.

شیرمحمد راستا ابراز کرد: قرارداد پروژه پل “دروهان-دارشاهی” در سال 91 از محل اعتبارات استانی با پیمانکار منعقد شد ولی بعد از مدتی به دلیل کمبود اعتبار پروژه تعطیل و خاتمه پیمان داده شد و تنها پیمانکار 50 شمع احداث کرد که هم‌اکنون زیرخاک قابل دیدن نیست.

انتظار می‌رود مسئولان متولی ازجمله استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیریت راه و شهرسازی قبل از به وجود آمدن فاجعه برای احداث پل جدید “دروهان-دارشاهی” چاره‌اندیشی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد