تاریخ درج خبر : 1395/04/20
کد خبر : ۵۴۶۶۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد:

ساخت مستند نخستین شهید انقلاب در یاسوج

این کنگره در مهرماه ۹۵ با حضور جمع زیادی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کنگره ۱۸۰۰شهید برای اولین بار در استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این کنگره در مهرماه ۹۵ با حضور جمع زیادی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود.

مستند «نخستین شهید انقلاب» در کهگیلویه‌ و بویراحمد ساخته شد

وی گفت: مستند «نخستین شهید انقلاب» در کهگیلویه و بویراحمد ساخته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهیدان به لحاظ دینی و معنوی نیازمند برگزاری این همایش‌ها نیستند و برپایی چنین کنگره‌ها و همایش‌هایی باهدف نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت انجام می‌شود.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل رسانه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ابراز کرد: اصحاب رسانه وظیفه اطلاع‌رسانی در راستای اعتلای ارزش‌ها و مبانی دینی را دارند.

دهبانی پور سرکشی از خانواده شهدا، پخش کلیپ‌های مختلف در حوزه ایثار و شهادت، اجرای تئاتر خیابانی، تهیه و تولید مستند شهدای سردار استان، چاپ ویژه‌نامه وصال، ساخت مستند نخستین شهید انقلاب را ازجمله برنامه‌های فرهنگی این کنگره عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با ۲۰۰ نفر از خانواده شهدا در شهرستان بویراحمد تاکنون مصاحبه گرفته شده است، گفت: فیلم پد خندق از تولیدات هنرمند استانی «بهنام نوروزی» در ۲۶ قسمت است که کلیپ آن در این کنگره به نمایش درخواهد آمد.

دهبانی پور با اشاره به اینکه اجلاسیه از ۱۱ مهرماه آغاز می‌شود افزود: این کنگره به مدت ۵ روز با حضور میهمانان کشوری و لشکری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای بهتر این کنگره از تجربیات سایر استان‌ها نیز استفاده می‌کنیم، تأکید کرد: به‌طورقطع در این کنگره برنامه‌های بومی مربوط به استان نیز اجرا می‌شود.

دهبانی پور گفت: کنگره ۱۸۰۰ شهید از ارزش‌های ملی، دینی، اعتقادی و ایثار و ازجان‌گذشتگی شهدا به تصویر کشیده و تبلیغ برای آیندگان شود. شهدایی که حیات خود را برای بقای دیگران از دست داده است.

وی خطاب به رسانه‌ها گفت: ساختار کنگره شهدای استان فرهنگی است و رسانه عضوی از این مجموعه فرهنگی فعالیت خبری در این کنگره را عبادت تقلی کند.

رئیس کمیته فرهنگی کنگره ۱۸۰۰ شهید استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برنامه‌های کنگره فرهنگی و هنری در چهار روز برگزار می‌شود، گفت: نماهنگ و سرود، فراخوانی اشعار، کمیته نامه گذاری، چاپ بنر و دفترچه، فضاسازی یادواره‌ها، تلویزیون شهری انتشار عکس‌های شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، کلیپ فیلم پدخندق در تلویزیون شهری، مستند، تئاتر خیابانی و صحنه‌ای، تهیه و تولید مستند سردار استان با اداره فرهنگ، مصاحبه با ۲۰۰ خانواده شهرستان بویراحمد، چاپ ویژه وصال و ساخت مستند شهید اول انقلاب استان و تولید کلیپ برای ۴ روز اجلاسیه شهدای دانش‌آموزی ازجمله برنامه‌های این کنگره است.

دهبانی پور که هدف از برگزاری این برنامه‌ها فرهنگ‌سازی، تبلیغ و ترویج سیره عملی شهدا و انتقال آن به آیندگان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    اولین شهید در استان که بود بلادی ،بشارت مسجد شهیدان گچساران

پربازديد