تاریخ درج خبر : 1395/04/21
کد خبر : ۵۴۶۷۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش کامل از سفر نعمت‌زاده به کهگیلویه و بویراحمد

گفته‌ها و رویدادهای سفر وزیر صنعت به استان/ رئیس‌جمهور اجازه رسانه‌ای کردن فیش حقوقی‌ام را نداد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری یک روزه به منظور بررسی مشکلات بخش صنعت و از چند طرح بزرگ صنعتی در استان بازدید کرد.

nematzade---01

به گزارش سایت استان، در این سفر نعمت زاده از کارخانه و طرح‌های سیمان یاسوج، پتروشمی گچساران، فسفات چرام، آجر دهدشت، احداث پتروشیمی دهدشت، واحدهای صعنتی دنا و کارخانه سینره به صورت حضوری و هوایی بازدید و سپس در نشستی در محل اتاق بازرگارنی به بررسی مشکلات صنعت استان پرداخت. در زیر گزارش کاملی از سفر وزیرصنعت به استان آمده است

نعمت‌زاده: نتایج برجام برای خودمان باورکردنی نیست/ رئیس‌جمهور اجازه رسانه‌ای کردن فیش حقوقی‌ام را نداد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برجام تا امروز نتایج متعددی داشته که حتی برای خودمان باورکردنی نیست.

محمدرضا نعمت‌زاده در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد که در اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد اظهار داشت: تا قبل از برجام اگر جمهوری اسلامی راست راه می‌رفت می‌گفتند “کج راه می‌روید ” اما امروز دنیا حقانیت ایران را پذیرفته است.

وی افزود: مرکل اگر در مورد ایران اظهارنظر منفی دارد فلان وزیر امور خارجه پیام می‌دهد که “چرا چنین حرفی را زدید؟”.

نعمت‌زاده با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران گفت: از یکی از همراهان وزیر خواستم تا در ایران سرمایه‌گذاری کند تا تکنولوژی وارد و بخشی از تولید نیز صادر و قسمتی نیز در بازار داخلی ارائه شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت رونق تولید و توسعه صادرات است بیان کرد: بنا نیست اگر ۴ واحد تولیدی راکد بوده همین امسال راه بیفتد، باید بدانیم همه واحدهای تعطیل ربطی به دولت یازدهم ندارد.

نعمت‌زاده تصریح کرد: مشکلات صنعت تنها با پول حل نمی‌شود و کاری به دولت‌های مختلف ندارد، شرایط کشور سخت بوده و سرمایه‌گذار ریسک می‌پذیرد، به‌عنوان‌مثال سه مشتری جنس وارد عراق کرده اما داعش از آن‌ها گرفته است و در حال مکاتبه برای رفع این مشکل هستند.

وی با بیان اینکه امسال سال خاصی است عنوان کرد: آخر عمر دولت است و باید عملکرد دولت جمع‌بندی تا میزان موفقیت دولت برای مردم مشخص شود.

وزیر صنعت و معدن گفت: بنا داشتم فیش حقوقی‌ام را رسانه‌ای کنم اما رئیس‌جمهور اجازه نداد زیرا معتقد بود این موضوع باب می‌شود.

نعمت‌زاده با اشاره به انتقاد خود از عملکرد بانک‌ها افزود: سیف رئیس بانک مرکزی از من گلایه کرد که من پاسخ دادم به آمارهای بانک مرکزی اکتفا کردم.

وی بیان کرد: بانک مرکزی بعد از برجام ۳۵ توافق با بانک‌های مرکزی و بانک‌های عامل نیز ۲۵۰ رابطه با دیگر بانک‌های خارجی برقرار کردند.

عملیاتی شدن معدن فسفات چرام در سفر هیئت دولت به کهگیلویه

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی از عملیاتی شدن معدن فسفات چرام در سفر هیئت دولت خبر داد.

nematzade---03

سردار عدل هاشمی‌پور در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه آجر دهدشت در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به بازدید هوایی که از معدن فسفات چرام داشتیم، تصمیمات خوبی با وزیر در این خصوص گرفتیم.

وی بیان کرد: به حول قوه الهی برای معدن فسفات چرام، سازمان اقتصادی کوثر و شرکت ایمیدرو یکی از شرکت‌های وابسته به سازمان صنعت و معدن و تجارت به‌صورت مشترک در سفر هیئت دولت کلنگ زنی، این پروژه عملیاتی شده و دغدغه مردم چرام برطرف خواهد شد. در این سفر همچنین بازدید هوایی از سیمان سپو و پتروشیمی داشتیم که ان‌شاءالله معدن سیمان سپو در مردادماه سال جاری فعال خواهد شد.

هاشمی‌پور اضافه کرد: توضیحات لازم و راهکارهای اصولی در خصوص نیترات دیشموک، معدن فسفات قیام و ۹ معدن بوکسیت سرفاریاب داده شد و طی جلسات آینده گزارش کارم را به سمع مردم خواهم رساند.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت: ۵۰ درصد مصوبات کارگروه‌های تسهیل در کشور اجرا شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۵۰ درصد از مصوبات کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌های کشور تاکنون اجرا شده است.

nematzade---04

محمدرضا نعمت زاده در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: از زمان آغاز فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌های مختلف کشور تاکنون مسائل و مشکلات ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی مطرح و موردبررسی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: ۵۰ درصد مابقی مصوبات کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌های کشور نیز در مرحله اجراست.

نعمت زاده اظهار کرد: دریافت تسهیلات بانکی، استمهال بدهی‌ها و وجود مشکلات حقوقی ازجمله مهم‌ترین درخواست‌های مطرح‌شده از سوی تولیدکنندگان در کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استان‌های کشور بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در سفر به کهگیلویه و بویراحمد از چند طرح بزرگ صنعتی این استان بازدید کرد.

نعمت زاده عصر دوشنبه از شرکت سینره تولیدکننده مواد آرایشی بهداشتی گیاهی با ظرفیت ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم بازدید کرد.

ضرورت توجه وزارت صنعت به معادن بی‌نظیر نیترات در کهگیلویه

نماینده مردم چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس بر ضرورت توجه وزارت صنعت به معادن بی‌نظیر نیترات در کهگیلویه تأکید کرد.

عدل هاشمی‌پور در نشست ستاد رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر صنعت برگزار شد، اظهار کرد: کهگیلویه دارای معادن بسیار مهمی است که برخی از آن‌ها در دنیا بی‌نظیر است.

وی گفت: کهگیلویه بزرگ دارای معادن مهم بوکسیت، نیترات و فسفات است که معادن نیترات آن در دنیا بی‌نظیر است.

نماینده مردم چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس گفت: در کل دنیا چهار کشور معادن نیترات دارند که ایران و منطقه دیشموک در شهرستان کهگیلویه یکی از این معادن مهم در دنیا به شمار می‌رود.

وی افزود: در حالی این تعداد معادن مهم را داریم که بیکاری در کهگیلویه بیداد می‌کند.

هاشمی‌پور افزود: ۴۴ هزار نامه در ۶ ماه گذشته به دست من رسیده که بیشتر آن از سوی جوانان با مدارک بالای تحصیلی است که نیاز به شغل دارند.

نماینده مردم چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش مهمی از مشکلات بیکاری ما با توجه وزیر صنعت به حوزه صنایع و معادن برطرف می‌شود.

وجود ۲۵۱ واحد تولیدی راکد در کهگیلویه و بویراحمد/کاهش صادرات در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از وجود ۲۵۱ واحد تولیدی راکد در این استان از مجموع ۷۵۱ واحد تولیدی و صنعتی خبر داد.

داریوش دیودیده در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر صنعت و معدن برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم با حضور وزیر صنعت و معدن بسیاری از مشکلات این حوزه برطرف شود.

وی ادامه داد: تعداد ۷۵۱ مورد پرونده بهره‌برداری و صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد که ۹ هزار اشتغال ایجاد کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۳۷۶ مورد آن فعال، ۱۲۴ مورد نیمه فعال و ۲۵۱ مورد راکد است، خاطرنشان کرد: تعداد ۶۰۱ واحد تولیدی، صنعتی با پیشرفت فیزیکی از صفر تا ۹۹ درصد در کهگیلویه و بویراحمد داریم که ۱۹ هزار شغل برای ما ایجاد می‌کنند.

این مسئول افزود: در زمینه معدن پنج هزار کیلومترمربع پی‌جویی شده و ۷۵۰ کیلومترمربع طرح تفصیلی و نیمه تفصیلی داریم که بیشترین معادن ما فسفات و بوکسیت در استان است.

دیودیده یادآور شد: در زمینه رفع موانع تولید ۴۰۴ واحد در سامانه بهینه یاب ثبت‌نام کردند و ۲۳۶ مورد به بانک معرفی شدند.

وی متذکر شد: در سال ۹۴ هشت میلیون دلار صادرات داشتیم که نسبت به سال قبل آن کاهش را نشان می‌دهد.

کهگیلویه و بویراحمد در ماراتن توسعه فرصت رقابت با کشور را ندارد

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد در ماراتن توسعه فرصت رقابت با کشور را ندارد.

جبار کیانی‌پور در جلسه رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر صنعت و معدن برگزار شد، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای برون رفت از رکود در صنایع کشور تدبیری بیندیشد.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: کهگیلویه و بویراحمد به مانند سایر نقاط کشور و حتی بیشتر از دیگر جاها مشکلات بسیاری در زمینه رکود دارد.

کیانی‌ افزود: باید گفت که در ماراتن توسعه کهگیلویه و بویراحمد هیچ فرصت رقابت با سایر استان‌ها ندارد.

کیانی افزود: عدم همکاری بانک‌ها در استان موجب کندی کارها شده است لذا از وزیر صنعت و معدن می‌خواهیم که با بانک مرکزی این مشکل را در میان گذاشته و اجازه ندهند که واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد در رکود بماند.

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید فرصت برابری‌ به نسبت سایر استان‌ها به ما داده شود چراکه بسیاری از زیرساخت‌ها در کهگیلویه و بویراحمد فراهم نیست.

درخواست اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی از وزیر صنعت برای تکمیل سیمان مارگون

عضو کمیسون صنعت، معدن و تجارت مجلس از درخواست اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای تکمیل سیمان مارگون به عنوان یکی از مطالبه‌های بخش صنعت کهگیلویه و بویراحمد از وزیر صنعت خبر داد.

غلام محمد زارعی در حاشیه کارگروه رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر صنعت برگزار شده بود، اظهار داشت: درخواست اعتبار تکمیل کارخانه سیمان مارگون از مهم‌ترین مطالباتی بود که از وزیر داشتم.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس تصریح کرد: انتظاری که از وزیر صنعت داریم این است که برای رفع موانع تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد وارد عمل شوند.

نماینده بویراحمد و دنا از کارخانه سیمان مارگون به یکی از مهم‌ترین واحدهای تولیدی استان نام برد و افزود: این کارخانه زمینه اشتغالزایی و تولید کمک خوبی به اقتصاد استان می‌کند.

زارعی تأکید کرد: امیدوارم این کارخانه مورد توجه ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

این نماینده مجلس افزود: کارخانه سیمان مارگون با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد برای تکمیل به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی این میزان اعتبار را جهت انجام کارهای جانبی ازجمله محوطه‌بندی دانست و تصریح کرد: از وزارت صنعت پیشنهاد داریم برای تکمیل این واحد تولیدی که روزانه سه هزار و ۲۰۰ هزار تن تولید دارد اعتبارات لازم را تأمین کند.

زارعی به نوپا بودن صنایع کهگیلویه و بویراحمد اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه این استان بالاترین نرخ بیکاری را دارد رونق بخش صنعت می‌تواند به اشتغال جوانان کمک شایانی داشته باشد.

بررسی ۱۳ هزار و ۵۰۰ مورد مشکلات صنعت در کارگروه رفع موانع تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ مورد از مشکلات صنعت در کارگروه‌های رفع موانع تولید برسی شده است افزود: ۵۰ درصد مصوبه‌های این کارگروه‌ به مرحله اجرا رسیده است.

محمدرضا نعمت‌زاد در حاشیه نشست بررسی مشکلات صنعت کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در کارگروه‌های رفع موانع تولید برای بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی تصمیم‌گیری شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گشایش‌هایی که در بحث برجام در حوزه صنعت صورت گرفته است افزود: در بخش صنعت ده‌ها مورد قرارداد منعقد شده و زمینه رونق اقتصادی را فراهم اورده است.

وی افزود: با این قراردادها هم‌چنین بسیاری از واحدهای متوسط و کوچک راه‌اندازی شده است.

نعمت‌زاده با بیان اینکه دنبال جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در بخش صنعت هستیم تصریح کرد: راه‌اندازی کارگروه رفع موانع تولید در همه استان‌های کشور یکی از کارهای مهمی است که با هدف رونق دهی به صنعت و شکوفایی اقتصاد انجام شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: سال گذشته تاکنون بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ مصوبه در کارگروه‌های رفع موانع تولید داشتیم که از این تعداد ۵۰ درصد عملیاتی و اجرایی شده است.

نعمت‌زاده افزود: در کارگروه‌های رفع موانع تولید نسبت به در اختیار قرار دادن سرمایه در گردش و استمهال برای رفع موانع به واحدهای تولیدی داده می‌شود.

nematzade---06

تسهیلات ویژه برای واحدهای تولیدی با ۱۰۰ نفر اشتغال

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به بانک‌ها ابلاغ شده است که همکاری لازم را برای کمک به رفع موانع تولید داشته باشند و بر همین اساس تسهیلات ویژه برای واحدهای تولیدی کوچک تا سقف ۱۰۰ نفر اشتغال در نظر گرفته شده است.

محمدرضا نعمت‌زاده در بازدید از کارخانه دنا صنعت یاسوج در جمع خبرنگاران به اهداف دولت در زمینه رونق تولید اشاره داشت و اظهار کرد: در حال حاضر مهم‌ترین رویکرد دولت رفع موانع تولید است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: به بانک‌ها ابلاغ شده است که همکاری لازم را برای کمک به رفع موانع تولید داشته باشند و بر همین اساس تسهیلات ویژه برای واحدهای تولیدی کوچک تا سقف ۱۰۰ نفر اشتغال در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همه دستگاه‌ها ازجمله بانک مرکزی، امور مالیاتی و تامین اجتماعی موظف شده‌اند که همکاری لازم را برای تسهیل و رفع موانع تولید در کشور داشته باشند.

نعمت‌زاده خاطرنشان کرد: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته تا بتوانیم با فعال کردن واحدهای تولیدی به خصوص واحدهای تولیدی کوچک مشکل بیکاری را در کشور برطرف کنیم.

وزارت صنعت به راه‌اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج کمک می‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راه‌اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج گفت: وزارت صنعت به راه‌اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج کمک خواهد کرد.

امروز محمدرضا نعمت‌زاده در بازدید از کارخانه دنا صنعت، یاسوج اظهار کرد: واحد دنا صنعت، یکی از واحدهای خوب تولیدی در کشور به‌شمار می‌رود که تولیدکننده انواع لوله‌ها برای صنایع مختلف است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، عنوان داشت: باید چنین صنایعی را در جهت خود کفایی در کشور مورد حمایت ویژه قرار دهیم تا علاوه بر تولید، صادرات نیز داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج، گفت: وزارت صنعت به راه‌اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج کمک خواهد کرد.

این مسئول با بیان اینکه کارخانه قند یاسوج، قدیمی‌ترین صنعت در استان کهگیلویه و بویراحمد است، ابراز کرد: راه‌اندازی این کارخانه باید در دستور کار قرار گیرد تا با حمایت ویژه از آن بتوان در تولیدات بیشتری در این واحد تولیدی داشته باشیم.

نعمت‌زاده، تصریح کرد: با راه‌اندازی این واحدهای تولیدی در استان کهگیلویه و بویراحمد، بسیاری از مشکلات این استان در زمینه اشتغال برطرف خواهد شد.

وی در خصوص شرکت تولیدی دنا صنعت، نیز گفت: هم اکنون مواد اولیه آن در داخل تولید می‌شود و در پتروشیمی‌ها این مواد تا گرید ۱۰۰ هم تولید می‌شود.

رونق صنعت کهگیلویه در انتظار تدبیر دولت

نماینده کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه تمامی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی شهرستان راکد هستند افزود: برای رونق اقتصاد شهرستان چشم انتظار تدبیر دولت هستیم.

عدل هاشمی‌پور در بازدید وزیر صنعت از کارخانه آجر دهدشت خواستار توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به بخش صنعت کهگیلویه شد.

نماینده کهگیلویه بزرگ تصریح کرد: ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب از رودخانه‌های این شهرستان عبور کرده و راهی استان‌های بوشهر و خوزستان می‌شود.

هاشمی‌پور با بیان اینکه حتی یک متر مکعب از آب این رودخانه‌ها نصیب کهگیلویه نمی‌شود افزود: این در حالی است که آب‌های روان این شهرستان سدهای کوثر و مارون را تشکیل داده است.

وی از معدن فسفات چرام به دیگر پروژه بی‌حاصل در حوزه انتخابیه نام برد و گفت: این پروژه ۱۵ سال فقط به اسم وجود دارد و فعال نشده است.

هاشمی‌پور افزود: معدن نیترات دیشموک، ۹ معدن در سرفاریاب و معدن قیام نیز می‌توانند تحول خوبی در منطقه ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان دهدشت زمین‌های حاصلخیز و دشت‌های خوبی را اشغال کرده است تصریح کرد: سال‌هاست محصول این پروژه هندوانه و صیفی‌جات شده است.

هاشمی‌پور بیان کرد: تنها کارخانه‌ای که در کهگیلویه مایه امیدواری جوانان و رونق شهرستان است کارخانه آجر بوده که برای راه‌اندازی خط دوم تولید این کارخانه دست وزیر را می‌بوسم.

وی با بیان اینکه تمامی شهرک‌های صنعتی حوزه انتخابیه کهگیلویه قفل هستند افزود: سرمایه‌گذاران این واحدهای تولیدی به خاطر ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان راهی زندان شده‌اند.

هاشمی‌پور بیان کرد: سونامی بیکاری، اعتیاد و طلاق شهرستان را فرا گرفته و برای نجات این شهرستان باید صنعت را فعال کرد.

۷۰ درصد صنایع تولیدی کشور مشکل سرمایه در گردش دارند/سایه بحران کشورهای همسایه بر صنعت ایران

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل ۷۰ درصد صنایع تولیدی کشور ناشی از نبود سرمایه در گردش و مشکلات مالی است.

محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از کارخانه آجر دهدشت، هدف از سفر به این شهرستان را فراهم کردن زمینه برای سفر هیئت دولت عنوان و اظهار کرد: در این سفر مشکلات واحدهای تولیدی و پروژه‌های صنعتی موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کارخانه آجر دهدشت در دو خط به‌صورت مکانیزه طراحی شده است افزود: خاک رس این شهر مرغوب بوده و در کمتر کارخانه‌ای کمتر از ۱۰ روز این خاک نگهداری می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت تولید این کارخانه، تصریح کرد: در صورت راه‌اندازی دو خط روزانه یک زهار تن آجر مرغوب تولید و روانه بازار می‌شود.

نعمت‌زاده بیان کرد: در حال حاضر که یک خط تولید فعال است روزانه ۳۵۰ تن آجر تولید می‌شود که به تدریج این میزان تولید افزایش خواهد یافت.

وی از کارخانه آجر به فرصت خوب برای رونق شهرستان نام برد و گفت: امیدوارم صنایع مرتبط با این کارخانه نیز شکل گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره رکود واحدهای تولیدی و مشکل نبود سرمایه در گردش این واحدها گفت: در برآورد انجام شده ۷۰ درصد واحدهای تولیدی مشکل نقدینگی دارند که باید فعال شوند.

نعمت‌زاده افزود: رکود این ناشی از مشکلات مالی است و این به سال‌ها رکود، تورم و تحریم کشور برمی‌گردد.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر در برخی محصولات مثل ساختمان شرایط کشورهای همسایه خوب نیست و پروژه‌هایی نیز متوقف شده است.

وی تصریح کرد: امیدوارم با رونق مسکن در کشور و برگشت صلح به کشورهای همسایه مشکل کارخانجات ما از قبیل آجر و سیمان حل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه کیفیت محصول کارخانه آجر دهدشت مطلوب است، تبیین کرد: باید زمینه صادرات این محصول به دیگر استان‌ها و نیز کشورهای دیگر فراهم شود.

کارخانه آجر دهدشت از عوامل شکوفایی اقتصاد کهگیلویه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه آجر مروارید دهدشت، این کارخانه را باعث و عامل شکوفایی اقتصاد و رونق اشتغال این منطقه دانست.

محمدرضا نعمت‌زاده از کارخانه آجر مروارید دهدشت بازدید و از نزدیک روند عملیات این پروژه را ارزیابی کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت این کارخانه را فرصت خوبی برای رونق شهرستان دانست و اظهار داشت: از مسئولان استانی و نماینده‌های شهرستان در پیگیری پروژه تشکر می‌کنم.

نعمت‌زاده با اشاره به در پیش بودن سفر هیئت دولت به استان سفر خود را مقدمه و در راستای فراهم نمودن سفر رئیس‌جمهور عنوان کرد.

وی افزود: شرایط کشور را همه می‌دانیم سال‌ها رکود، مشکلات اقتصادی و تحریم بر کشور حاکم بود.

نعمت‌زاده با بیان اینکه در شرایط لغو تحریم‌ها گشایش خوبی حاصل شده است، بیان کرد: امیدوارم صنعتگران در رونق صنعت کشور نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دولت هیچ امکاناتی برای صنعت ندارد و باید کمک کنیم بخش‌های خصوصی وارد عمل شوند.

نعمت‌زاده قبل از حضور در کارخانه آجر از پروژه‌های پتروشیمی و سیمان سپو بازدید هوایی داشت.

در این سفر، استاندار، نماینده کهگیلویه بزرگ، نماینده بویراحمد و دنا و مسئولان صنعت، معدن و تجارت وزیر را رد این سفر همراهی کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد