تاریخ درج خبر : 1395/04/21
کد خبر : ۵۴۶۷۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل امور مالیاتی استان؛ طرح جامع مالیاتی، مهم‌ترین اقدام عملی در تحقق اقتصاد مقاومتی

سهراب امدادی‌فرد، مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از مؤدیان محترم مالیاتی در همراهی با برنامه‌های سازمان مالیاتی، اظهار داشت: به رغم اصلاح قانون و تغییر مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی از تیرماه به خرداد ماه و مشکلاتی که در این زمینه  تصور می‌شد، خوشبختانه فعالان محترم اقتصادی و مشمولان مالیات بر درآمد مشاغل با آگاهی از حقوق و تکالیف خود و با توجه به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسبی که صورت گرفته است بیش از سال گذشته، اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی ارائه کردند.

photo_2016-07-12_08-20-53

وی با اشاره به اینکه این حرکت مؤدیان محترم شایسته سپاس است چرا که این اعتماد به دولت و ادارات مالیاتی مایه دلگرمی و تلاش بیشتر برای خدمت به مردم است، افزود: اشخاص حقوقی (شرکت‌ها) و صاحبان املاک استیجاری تا پایان تیرماه فرصت دارند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.Tax.gov.ir اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خود را ارائه کنند.

امدادی‌فرد پیرامون طرح بزرگ و ملی جامع مالیاتی بیان داشت: این طرح یکی از بزرگترین پروژه‌های اقتصادی دولت، وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی کشور است و نقش بی‌بدیل و اساسی در تحقق عملی اقتصاد مقاومتی و تأمین درآمدهای پاک دارد.

وی گفت: این طرح ملی متشکل از زیر پروژه‌های متعدد است که هرکدام از نظر کاهش زمان فعالیت، هزینه، افزایش کیفیت و تأثیرگذاری در اثر بخشی فعالیت‌های سازمان مالیاتی و تحقق اهداف سازمانی واجد اهمیت ویژه است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر امید در تحقق عملی اقتصاد مقاومتی مقرر شد که این طرح با بسیج تمامی امکانات در مدت زمان کوتاه تری اجرایی شود.

وی اضافه کرد: به همین منظور تمام تلاش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی و به تبع آن اداره کل امور مالیاتی بر آن است که انشاء‌اله زودتر از مهلت قانونی (سال 1396) حداکثر تا پایان دی‌ماه سال جاری بصورت کامل اجرایی شود تا همگان شاهد تأثیرات شگرف این پروژه بزرگ در ایجاد شفافیت، افزایش رضایتمندی‌های عمومی، افزایش درآمد‌های پاک مالیاتی، تحقق عدالت مالیاتی، مستند و مستدل‌سازی نحوه تشخیص، محاسبه و وصول مالیات و از همه مهمتر استفاده حداکثری از تکنولوژی‌های پیشرفته و فناوری روز باشند.

این مدیر استانی ضمن پیشرو خواندن ادارات مالیاتی در زمینه استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا، از مسئولان ملی و استانی درخواست کرد که سازمان مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی را در جهت اجرایی کردن کامل طرح جامع مالیاتی همراهی کنند.

خبرهای مرتبط

پربازديد