تاریخ درج خبر : 1395/04/21
کد خبر : ۵۴۶۸۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد:

مهار آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه دوپشته دشتروم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از مهار آتش‌سوزی در عرصه جنگل و مرتع دو پشته دشتروم در شهرستان بویراحمد خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از پیام طبیعت پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، جواد رحیمیان  گفت: این آتش‌سوزی ساعت 11 دیشب شروع شد و ساعت 1 بامداد خاموش شد.

رحیمیان در خصوص مهار این آتش‌سوزی اظهار داشت: این آتش‌سوزی توسط منابع طبیعی شهرستان بویراحمد مهار شد. وی افزود مساحت عرصه مورد حریق 1 هکتار بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد گونه‌های جنگلی در عرصه را شامل بلوط، کیکم و ارژن دانست.

رحیمیان از وقوع آتش‌سوزی‌های اخیر در عرصه‌های جنگلی که براثر سهل‌انگاری و عدم تعهد و گاهی به‌صورت عمد از سوی بعضی افراد اتفاق می‌افتد اظهار نگرانی کرد و گفت: جنگل‌ها و مراتع را میراث نیاکانمان دانست که به دست ما رسیده و باید از آن محافظت کنیم ولی در سال‌های اخیر این پدیده زیاد اتفاق می‌افتد که بسیار نگران‌کننده است و همه نهادهای دولتی در این خصوص باید همکاری لازم را با منابع طبیعی بکنند. شهرستان بویراحمد به سبب داشتن مناظر طبیعی و وجود جنگل‌های انبوه بلوط یکی از نقاط گردش پذیر در کشور است که حفاظت از این هدیه الهی نیازمند تلاش همه دستگاه‌های اجرایی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد