تاریخ درج خبر : 1395/04/21
کد خبر : ۵۴۶۸۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
عدل هاشمی‌پور عنوان کرد:

رونق صنعت کهگیلویه در انتظار تدبیر دولت

نماینده کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه تمامی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی شهرستان راکد هستند، افزود: برای رونق اقتصاد شهرستان چشم‌انتظار تدبیر دولت هستیم.

adal hashmi

به گزارش سایت استان به نقل از رسانه‌ها، عدل هاشمی‌پور در بازدید وزیر صنعت از کارخانه آجر دهدشت خواستار توجه وزارت صنعت،معدن و تجارت به بخش صنعت کهگیلویه شد.

نماینده کهگیلویه بزرگ تصریح کرد: ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب از رودخانه‌های این شهرستان عبور کرده و راهی استان‌های بوشهر و خوزستان می‌شود.

هاشمی‌پور با بیان اینکه حتی یک مترمکعب از آب این رودخانه‌ها نصیب کهگیلویه نمی‌شود افزود: این در حالی است که آب‌های روان این شهرستان سدهای کوثر و مارون را تشکیل داده است.

وی از معدن فسفات چرام به دیگر پروژه بی‌حاصل در حوزه انتخابیه نام برد و گفت: این پروژه ۱۵ سال فقط به اسم وجود دارد و فعال نشده است.

هاشمی‌پور افزود: معدن نیترات دیشموک،۹ معدن در سرفاریاب و معدن قیام نیز می‌توانند تحول خوبی در منطقه ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان دهدشت زمین‌های حاصلخیز و دشت‌های خوبی را اشغال کرده است تصریح کرد: سال‌هاست محصول این پروژه هندوانه و صیفی‌جات شده است.

هاشمی‌پور بیان کرد: تنها کارخانه‌ای که در کهگیلویه مایه امیدواری جوانان و رونق شهرستان است کارخانه آجر بوده که برای راه‌اندازی خط دوم تولید این کارخانه دست وزیر را می‌بوسم.

وی با بیان اینکه تمامی شهرک‌های صنعتی حوزه انتخابیه کهگیلویه قفل هستند افزود: سرمایه‌گذاران این واحدهای تولیدی به خاطر ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان راهی زندان شده‌اند.

هاشمی‌پور بیان کرد: سونامی بیکاری، اعتیاد و طلاق شهرستان را فرا گرفته و برای نجات این شهرستان باید صنعت را فعال کرد.

معدن فسفات چرام راه‌اندازی می‌شود/کنسرسیوم پتروشیمی دهدشت آماده شد

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در صورت بهره‌برداری از معدن فسفات چرام برای تعداد زیادی از جوانان این شهر اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود، گفت: معدن فسفات چرام در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

عدل هاشمی‌پور اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در طول مسیر از معدن فسفات چرام بازدید هوایی داشتند.

وی با تأکید بر اینکه وزیر تسلط خوبی بر مجموعه صنایع استان داشتند، عنوان کرد: باتوجه به وعده‌ای که در گذشته داده بودیم تصمیم بر این شده که شرکت کوثر و شرکت ایمیدرو که یکی از شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت صنعت و معدن است می‌توانند به صورت مشترک در سفر هیئت دولت با کلنگ‌زنی معدن فسفات چرام این پروژه عملیاتی شود و دغدغه مردم شریف چرام برطرف شود.

وی بیان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بازدید هوایی از کارخانه سیمان دهدشت، سیمان سپو و پتروشیمی دهدشت داشتند.

هاشمی‌پور خاطرنشان کرد: بحث کنسرسیوم پتروشیمی دهدشت آماده شده  است و مجوز این کار را به صورت کتبی  از وزیر نفت دریافت کردیم.

وی تصریح کرد: کارخانه سپو و فعال شدن معدن در مردادماه امسال در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشخصات و ویژگی‌های معدن نیترات دیشموک، فسفات قیام، و 9 معدن بوکسیت سرفاریاب برای وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیحات کامل ارائه شد و راهکارهای اصولی و عملی ارائه شده و در جلسات بعدی عملکرد آنها اعلام می‌شود.

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه سیمان یاسوج

محمد‌رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت و معدن دولت تدبیر و امید در بدو ورود به شهر یاسوج از کارخانه سیمان یاسوج واقع در منطقه جهان‌آباد دشت‌روم بازدید کرد. وزیر صنعت خواستار افزایش تولید سیمان این کارخانه با حداکثر ظرفیت شد.

در این بازدید علی وفائیان مدیر کارخانه سیمان یاسوج گفت: این کارخانه با ظرفیت ۷۰۰ تن در روز کار می‌کند.

وفائیان با اشاره به اینکه کارخانه سیمان یاسوج در سال ۸۳ راه‌اندازی شده است، افزود: کارخانه در حال حاضر بیش از ظرفیت خود تولید دارد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت با همراهی نماینده کهگیلویه بزرگ و زارعی نماینده بویراحمد و همچنین استاندار در حال بازدید از  کارخانه آجر دهدشت می باشند.

وزیر صنعت،معدن و تجارت در بازدید از کارخانه آجر مروارید دهدشت این کارخانه را باعث و عامل شکوفایی اقتصاد و رونق اشتغال این منطقه دانست.

بازدیدمحمدرضا نعمت‌زاده از کارخانه آجر مروارید دهدشت

محمدرضا نعمت‌زاده از کارخانه آجر مروارید دهدشت بازدید و از نزدیک روند عملیات این پروژه را ارزیابی کرد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت این کارخانه را فرصت خوبی برای رونق شهرستان دانست و اظهار داشت: از مسئولان استانی و نماینده‌های شهرستان در پیگیری پروژه تشکر می‌کنم.

نعمت‌زاده با اشاره به در پیش بودن سفر هیئت دولت به استان سفر خود را مقدمه و در راستای فراهم نمودن سفر رئیس‌جمهور عنوان کرد.

وی افزود: شرایط کشور را همه می‌دانیم سال‌ها رکود، مشکلات اقتصادی و تحریم بر کشور حاکم بود.

نعمت‌زاده با بیان اینکه در شرایط لغو تحریم‌ها گشایش خوبی حاصل شده است، بیان کرد: امیدوارم صنعتگران در رونق صنعت کشور نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دولت هیچ امکاناتی برای صنعت ندارد و باید کمک کنیم بخش‌های خصوصی وارد عمل شوند.

نعمت‌زاده قبل از حضور در کارخانه آجر از پروژه‌های پتروشیمی و سیمان سپو بازدید هوایی داشت.

استاندار،نماینده کهگیلویه بزرگ، نماینده بویراحمد و دنا و مسئولان صنعت،معدن و تجارت وزیر را رد این سفر همراهی کردند.

 پروژه بزرگ تولید آجر و سفال شرکت نماسازان مروارید دهدشت در دی‌ماه سال ۱۳۸۸ با مشـارکت بانک صنعت و معـدن در استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینی به مساحت ۲۳۰ هزار متر مربع با سرمایه‌گذاری ارزی به مبلغ ۱۰ میلیون یورو و سرمایه‌گذاری ریالی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید روزانه ۱۲۰۰ تن از انواع آجر و سفال در ابعاد مختلف شروع شد.

این کارخانه که فاز نخست آن سال گذشته به بهره‌برداری رسید، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد و جنوب کشور محسوب می‌شود که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم سهم عمده‌ای در اشتغال‌زایی شهرستان کهگیلویه ایفا می‌کند.

وزیر صنعت و معدن:هدف از سفر به کهگیلویه فراهم کردن زمینه برای سفر هیئت دولت است

محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از کارخانه آجر دهدشت در گفتگو با خبرنگاران گفت: هدف از سفر به این شهرستان را فراهم کردن زمینه برای سفر هیئت دولت عنوان و اظهار کرد: در این سفر مشکلات واحدهای تولیدی و پروژه‌های صنعتی موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کارخانه آجر دهدشت در دو خط به صورت مکانیزه طراحی شده است افزود: خاک رس این شهر مرغوب بوده و در کمتر کارخانه‌ای کمتر از ۱۰ روز این خاک نگهداری می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت تولید این کارخانه، تصریح کرد: در صورت راه‌اندازی دو خط روزانه یک هزار تن آجر مرغوب تولید و روانه بازار می‌شود.

نعمت‌زاده بیان کرد: در حال حاضر که یک خط تولید فعال است روزانه ۳۵۰ تن آجر تولید می‌شود که به تدریج این میزان تولید افزایش خواهد یافت.

وی از کارخانه آجر به فرصت خوب برای رونق شهرستان نام برد و گفت: امیدوارم صنایع مرتبط با این کارخانه نیز شکل گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره رکود واحدهای تولیدی و مشکل نبود سرمایه در گردش این واحدها گفت: در برآورد انجام شده ۷۰ درصد واحدهای تولیدی مشکل نقدینگی دارند که باید فعال شوند.

نعمت‌زاده افزود: رکود این ناشی از مشکلات مالی است و این به سال‌ها رکود،تورم و تحریم کشور برمی‌گردد.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر در برخی محصولات مثل ساختمان شرایط کشورهای همسایه خوب نیست و پروژه‌هایی نیز متوقف شده است.

وی تصریح کرد: امیدوارم با رونق مسکن در کشور و برگشت صلح به کشورهای همسایه مشکل کارخانه‌ها ما از قبیل آجر و سیمان حل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با بیان اینکه کیفیت محصول کارخانه آجر دهدشت مطلوب است، تبیین کرد: باید زمینه صادرات این محصول به دیگر استان‌ها و نیز کشورهای دیگر فراهم شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد