تاریخ درج خبر : 1395/04/21
کد خبر : ۵۴۶۹۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
در مراسم افتتاحیه کانون‌های تابستانه کمیته امداد عنوان شد:

سه هزار و 520 نفر از مددجویان در کلاس‌های اوقات فراغت کمیته امداد شرکت می‌کنند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از حضور سه هزار و 520 نفر از دانش آموزان، دانشجویان و مددجویان تحت حمایت در برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های تابستانه این نهاد خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، مراسم افتتاحیه کانون‌های تابستانه کمیته امداد استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مدیرکل کمیته امداد، مدیران شهرستانی ادارات مربوطه و معاون فرهنگی آموزش‌وپرورش در سالن آموزش‌وپرورش برگزار شد.

فرید محبی در این مراسم با اشاره به توجه ویژه کمیته امداد به برنامه‌های فرهنگی برای مددجویان، گفت: گرچه کمیته امداد یک دستگاه خدمت رسان در حوزه اقتصادی و اجتماعی است، اما اعتقاد ما بر این است که مسیر توانمندی مددجویان از طریق توانمندسازی فرهنگی ممکن است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه باید خانواده‌ها را ازنظر فکری و عقیدتی به جایگاه مطلوبی برسانیم، افزود: اگر ما بتوانیم اعتمادبه‌نفس را در خانواده‌ها نهادینه کنیم، در این صورت سیاست‌های اقتصادی به نتیجه می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد بیش از 9 سرفصل فرهنگی را اجرا می‌کند، اظهار کرد: سرفصل‌های فرهنگی متناسب با گروه‌های خاص ازجمله دانش آموزان و دانشجویان و زنان سرپرست خانوار است که هرکدام محتوای خاص خود را دارند.

محبی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که بخشی از اعتبارات دولتی، بخشی از کمک‌های مردمی و بخشی نیز از حمایت خیرین تأمین می‌شود.

وی عمده‌ترین برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان را آماده‌سازی خانواده‌ها در جهت توانمندی فکری و فرهنگی آنان عنوان کرد و گفت: سه هزار و 520 نفر از دانش آموزان و دانشجویان و مددجویان تحت حمایت در برنامه‌های اوقات فراغت شرکت می‌کنند و محتوای آموزشی برنامه‌ها متناسب با نوع شرکت‌کننده است.

محبی با بیان اینکه بیش از 15 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند، بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد در بحث اوقات فراغت اعزام زنان سرپرست خانوار زیر 60 سال به کربلای معلا است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه برنامه اوقات فراغت کمیته امداد مختص تابستان نیست، افزود: این برنامه‌ها به‌صورت مستمر و در طول سال ادامه دارد.

وی مهارت‌آموزی، مهارت‌های زندگی، فضای مجازی و رسانه و شناسایی استعدادهای درخشان را از دیگر برنامه‌های این نهاد برشمرد و اظهار کرد: 30 استعداد درخشان در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی، دینی و آموزشی شناسایی ‌شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری در آیین افتتاحیه کانون‌های اوقات فراغت کمیته امداد، گفت: اگر برای دانش آموزان و جوانان برنامه‌ریزی نکنیم که اوقات فراغت آنان غنی شود، دیگران برای آنان برنامه‌ریزی می‌کنند و بسیاری از جوانان وقت خود را بیهوده هدر می‌دهند.

حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی با بیان اینکه پرداختن به امورات فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت نقش مهمی در خودباوری و خوداتکایی آنان دارد، ضمن تأکید بر غنی‌سازی اوقات فراغت خواهان پررنگ نمودن برنامه‌های اوقات فراغت در این راستا شد.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی به‌موقع و تبلیغ در خصوص کانون‌های اوقات فراغت از برنامه برنامه‌های کمیته امداد در این کانون‌ها بخصوص در مناطق محروم قدردانی و تصریح کرد: باید در ابعاد مختلف روحی و جسمی و معنوی در پایگاه‌های اوقات فراغت کار شود و آموزش‌های لازم فراهم کرد تا شاهد شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان باشیم.

ملک حسینی معاون فرهنگی آموزش‌وپرورش نیز در این مراسم از برنامه‌های کمیته امداد برای غنی‌سازی اوقات فراغت جامعه هدف خود قدردانی و اعلام آمادگی در راستای همکاری با این نهاد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد