تاریخ درج خبر : 1395/04/22
کد خبر : ۵۴۶۹۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مستند نخستین شهید کهگیلویه و بویراحمدی در انقلاب ساخته شد

رضا دهبانی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خط‌شکنان خونین بال استان در ۸ سال دفاع مقدس رشادت‌هایی از خود نشان دادند که تاریخ هرگز آن را فراموش نخواهد کرد گفت: شهدا نزد خداوند روزی دارند ولی ما رسالتی بر عهده داریم که تجلیل از شهدا، برگزاری یادواره ازجمله آن است.

به گزارش سایت استان به نقل از فصلی نو، وی ابراز داشت: کنگره ۱۸۰۰ شهید برای اولین بار در استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این کنگره در مهرماه ۹۵ با حضور جمع زیادی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود.

دهبانی پور در نشست با اصحاب رسانه استان تأکید کرد: ایثار و ازخودگذشتگی جزئی از حسنات شهداست و برگزاری کنگره ملی شهدا در استان بخشی از تجلیل از فرهنگ ایثار فرزندان این استان است.

دبیر کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی ۱۸۰۰ شهید استان گفت: مستند «نخستین شهید انقلاب» در کهگیلویه‌ و بویراحمد ساخته شد.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل رسانه در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ابراز کرد: اصحاب رسانه وظیفه اطلاع‌رسانی در راستای اعتلای ارزش‌ها و مبانی دینی را دارند.

دهبانی پور سرکشی از خانواده شهدا، پخش کلیپ‌های مختلف در حوزه ایثار و شهادت، اجرای تئاتر خیابانی، تهیه و تولید مستند شهدای سردار استان، چاپ ویژه‌نامه وصال، ساخت مستند نخستین شهید انقلاب را ازجمله برنامه‌های فرهنگی این کنگره عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با ۲۰۰ نفر از خانواده شهدا در شهرستان بویراحمد تاکنون مصاحبه گرفته شده است، گفت: فیلم پد خندق از تولیدات هنرمند استانی «بهنام نوروزی» در ۲۶ قسمت است که کلیپ آن در این کنگره به نمایش در خواهد آمد.

دبیر کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای استان با بیان اینکه برگزاری کنگره ملی شهدا می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف و بخصوص فرهنگ‌سازی شهید و شهادت در جامعه داشته باشید، خاطرنشان کرد: همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا این کنگره به بهترین نحو مطلوب برگزار شد.

دهبانی پور با اشاره به اینکه جلسات این کمیته به‌صورت مطلوب برگزار شده است، تصریح کرد: تمامی کمیته‌ها به نحوی با کمیته فرهنگی مرتبط هستند و باید همه همکاری کنند.

وی مهم‌ترین برنامه‌های این کمیته را نصب تمثال شهدا در شهر، نصب بنر، تولید فیلم ۲۵ قسمتی پد خندق، تولید سرود دفاع مقدس، تولید چهار کلیپ برای چهار روز اجلاسیه شهدا، تهیه مستند شهید رضایی شهید انقلاب، مستندسازی تمامی کمیته‌ها، ویراستاری کتاب شهدا عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد