تاریخ درج خبر : 1395/04/22
کد خبر : ۵۴۶۹۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد:

مسکن مهر یاسوج مدرسه ندارند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد از بحران فضای آموزشی در مسکن مهر یاسوج خبر داد.

4826761_833

به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، هادی زارع‌پور  در جلسه تصمیم‌گیری برای رفع مشکلات فضای آموزشی در برخی مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد به‌خصوص در مسکن مهر این استان اظهار کرد: یکی از مشکلات بسیار بزرگی که برای ساخت مدارس در این استان داریم بحث زمین است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم در برخی مناطق شهری و هم روستایی برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی باید زمین در اختیار نوسازی مدارس برای ساخت‌وساز قرار گیرد.

این مسئول بیان کرد: آموزش‌وپرورش هیچ ردیف و اعتباری برای خرید زمین ندارد اما زمین‌هایی داریم که می‌توانیم برای ساخت‌وساز معاوضه کنیم.

زارع‌پور در بخش دیگری از اظهارات خود به شهرک‌های بالای ۲۰۰ خانواری در این استان اشاره کرد که حتی برخی از آن‌ها یک متر فضای آموزشی با جمعیت بالای دانش‌‌آموزی ندارند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص وضعیت فضاهای آموزشی در برخی از مسکن‌های مهر به‌خصوص در شهر یاسوج را بحرانی ذکر کرد و گفت: این شهرک‌ها در استان به تعداد ۷ شهرک هستند.

وی افزود: برای نمونه در شهرک ولایت شهر یاسوج تعداد واحدهای مسکن مهر ۳۵۷ واحد است که تعداد دانش‌‌آموز در آن محل سکونت دارند و تعداد مدارس و کلاس‌های درس آن‌ها صفر است.

این مسئول بیان کرد: درحالی‌که طبق قانون اگر جایی شهرکی احداث می‌شود باید فکر فضای آموزشی آن را از قبل کرد.

زارع‌پور به نمونه‌ای دیگر اشاره کرد و گفت: در سروک نیز تعداد ۴۱۴ واحد مسکونی در مسکن مهر وجود دارد که به تعداد ۶۲۰ دانش‌آموز دارند که آنجا هم تنها یک مدرسه ۶ کلاسه وجود دارد.

وی این وضعیت را بسیار سخت دانست و گفت: اگر شهرداری‌ها و شوراها و همچنین راه و شهرسازی به کمک ما نیایند بحرانی در خصوص فضاهای آموزشی در برخی مناطق استان خواهیم داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد