تاریخ درج خبر : 1395/04/22
کد خبر : ۵۴۶۹۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد:

زیرساخت‌های کهگیلویه و بویراحمد تنها جوابگوی 20 درصد گردشگران است

مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زیرساخت‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در حال حاضر تنها جوابگوی 20 درصد گردشگران است.

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، محمود باقری اظهار کرد: بخش زیادی از مشکلات امروز در حوزه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد مربوط به آماده نبودن زیرساخت‌های لازم است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر به دلایل مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد مقصد گردشگری بسیاری از استان‌ها و مناطق کشور شده است که باید برای افزایش فضاهای گردشگری اقدام شود.

مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بسیاری از زیرساخت‌های استان آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نیست و از همه مهم‌تر این که هر گردشگری ذائقه و سلیقه‌ای دارد و باید برای همه ذائقه‌ها و سلیقه‌ها فضا را فراهم کنیم.

وی گفت: برخی از گردشگران به هتل‌های 5 ستاره و برخی دیگر به فضاهایی در سطح پایین‌تر نیاز دارند و اگر این فضا برای آن‌ها فراهم نباشد پس از یک‌بار حضور در استان دیگر به کهگیلویه و بویراحمد سفر نمی‌کنند.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در حال حاضر تنها 20 درصد از فضاها برای حضور گردشگران در بحث زیرساخت‌ها آمده است که باید به فکر توسعه زیرساخت‌ها باشیم.

باقری این موضوع را چالشی بزرگ بر سر راه صنعت گردشگری استان دانست و گفت: استان در حال حاضر برای رونق اشتغال چشم امید به حوزه گردشگری و صنعت آن بسته است که تا دیر نشده باید بسترهای لازم را فراهم کنیم.

وی حل تمام مشکلات گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد را فراهم کردن زیرساخت‌ها در شهرها و روستاهای استان دانست و گفت: باید فضاهای فرهنگی مانند سینماها و کتابخانه‌ها را آماده کنیم و بازارچه‌ها و سایر امکانی که موردنیاز گردشگران برای رفع نیازهای مادی و فرهنگی است، آماده کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد