تاریخ درج خبر : 1395/04/22
کد خبر : ۵۴۶۹۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -
واکنش رئیس مجمع امور صنفی گچساران

کاسه صبرم لبریز شد/ باید واقعیت‌ها را بیان کرد

رئیس مجمع امور صنفی شهرستان گچساران گفت: احساس می‌کنم متولیان امر فرهنگ در این شهر وظیفه خود را به‌خوبی انجام نداده و توپ را به زمین دیگران می‌اندازند

به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، ناصر حسینی در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی که با حضور فرماندار، معاون دادستان و مدیران ادارات برگزار شد، اظهار داشت: تا اکنون سعی‌ام بر این بود که سکوت اختیار کنم و شنونده باشم و از تجربیات دیگران استفاده کنم.

حسینی افزود: اما بعضی مواقع به‌عنوان یک مدیر تشکل مردم‌نهاد که قریب به ۳۵ هزار نفر از جمعیت این شهر را خانواده بازار تشکیل داده است و همچنین من به نمایندگی از این جامعه باید ضجه و ناله و مظلومیت این قشر را از حلقومم بیرون بیاورم و بگویم عین عدالت در موردشان رعایت نشده است.

وی یادآور شد: همیشه شنونده بودم اما گاهی کاسه صبر لبریز می‌شود و باید واقعیت جامعه را بدون ترس بیان کرد.

وی با ابراز تأسف از اینکه برخی‌ها مشکلات و معضلات فرهنگی را در برگزاری جشن‌ها در تالارها می‌دانند و همچنین یکی از مواردی که در خطبه‌های نماز جمعه به آن اشاره می‌شود، به نحوه برگزاری جشن‌های عروسی در تالارها است.

حسینی عنوان کرد: آیا شخصی که در طول سال یک‌بار و آن‌هم برای یک نوبت و به مدت‌زمان دو ساعت به یک جشن عروسی در تالار دعوت است باعث تغییر فرهنگی در روحیات یک فرد یا یک جامعه و یا خانواده می‌شود؟ آیا معضلات و مشکلات فرهنگی جامعه فقط وجود تالارهای عروسی است.

وی یادآوری کرد: چرا ما نمی‌آییم به خیابان‌های شهر نگاه کرده که در آن انواع تیپ‌ها که نشاءت گرفته از فرهنگ غلط غرب دیده می‌شود.

حسینی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی امر باید در این جلسات اعلام بکنند که درزمینه فرهنگ و برای ارتقاء سطح فرهنگ چه‌کار کرده‌ایم، ما خودمان در سطح استان و سایر استان‌ها باعث شدیم که گچساران را به‌عنوان یک شهر بی‌فرهنگ و ……. تعبیر کنند و همچنین خودمان در محافل و مجالس در خطبه‌ها بیان کرده‌ایم که گچساران چنین شهری است و باعث لحن و نفرین همه قرارگرفته‌ایم.

رئیس مجمع امور صنفی گچساران تأکید کرد: گچساران چنین شهری نیست و من اعلام می‌کنم اگر در منطقه جنوب یک شهر با فرهنگ وجود دارد آن‌هم شهرستان گچساران است.

حسینی در ادامه گفت: احساس می‌کنم متولیان امر فرهنگ در این شهر وظیفه خود را به‌خوبی انجام نداده و توپ را به زمین دیگران می‌اندازند.

وی بیان کرد: ما متأسفانه به علت اینکه در کارهایمان سهل‌انگاری کرده‌ایم و تالارهای عروسی را عامل بی‌بندوباری می‌دانیم ولی متولیان فرهنگی کدام کار و هزینه فرهنگی را در شهرستان انجام داده‌اند؟

حسینی در ادامه گفت: چرا زحمات نیروی انتظامی، اتاق اصناف، دایره اماکن نیروی انتظامی و….؛ که نظارت کافی را تا پاسی از شب بر تالارهای عروسی دارند نادیده گرفته می‌شود؟ چرا بعضی از افراد برای چاپلوسی نزد مسئولین رفته و علیه تالارها دروغ‌پردازی و عناوین غیرمتعارفی را نسبت می‌دهند؟

وی اضافه کرد: این حرکت بی‌احترامی به فرهنگ اجتماعی مردم شریف گچساران است و این موارد کذب و نباید از محافل عمومی بازگو شود.

رئیس مجمع امور صنفی گچساران در پایان عنوان کرد: مسئولین باید بیشتر باهم همکاری کرده و این جلسات فقط برای رفع تکلیف نباشد و دست‌به‌دست هم داده تا کارها عملی شود.

گزارش: حبیب قلندری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد