تاریخ درج خبر : 1395/04/22
کد خبر : ۵۴۶۹۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل بهزیستی استان :

الزامی شدن مشاوره روانشناسی و ژنتیک، پیش از ازدواج

ارائه برگه مشاوره‌های روانشناسی پیش از ازدواج و مشاوره ژنتیک برای ثبت ازدواج در دفترخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اجباری شد.

48164_936

به گزارش سایت استان، مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با دادگستری و مرکز ثبت‌اسناد منعقد کرده‌ایم ارائه مشاوره‌های ژنتیک و روانشناسی برای ثبت ازدواج در دفترخانه‌های استان الزامی است.

موسوی امجد افزود:سیاست بهزیستی پیشگیری از تولد کودکان معلول است و اگر کودک معلولی به دنیا آمد وظیفه ما حمایت از این کودکان است.

وی ادامه داد:90 درصد اختلالات بینایی و شنوایی در بدو تولد قابل‌شناسایی و حتی درمان است و اگر زود شناسایی شوند قابل‌درمان هستند و حتی بعضی از این اختلالات را می‌توان در دوره بارداری شناسایی کرد.

وی اضافه کرد:ارائه مشاوره‌های ژنتیک و حتی آزمایش‌های قبل از ازدواج ،شناسایی اختلالات بینایی و شنوایی کاملاً رایگان است و فقط کافی است خانواده‌ها در طرح‌های غربالگری شرکت کنند.

وی ادامه داد در سال گذشته 1450 زوج در شرف ازدواج مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک را انجام دادند و در سال جاری 5000 زوج تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

موسوی امجد یادآور شد تمامی ادارات را برای مناسب‌سازی فضا برای استفاده معلولان موردبررسی قرار داده‌ایم و اگرچه به وضعیت ایدئال نرسیده‌ایم اما رضایت نسبی داریم.

وی اضافه کرد : در راستای مناسب‌سازی مبلمان شهری و ساختمان‌سازی نیز با سازمان‌های مربوطه رایزنی‌هایی کرده‌ایم و در همین راستا شهرداری و سازمان مهندسی از دادن پایان کار به ساختمان‌های بالای دوطبقه بدون آسانسور نیز خودداری خواهد کرد.

وی با اشاره به تعداد 6هزار متقاضی پشت نوبتی در استان گفت:امیدواریم با حمایت استاندار در سفر حیات دولت ،تأمین اعتبار برای ارائه خدمات به این افراد در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل بهزیستی استان گفت:اگر کارفرمایان ،پیمانکاران و صاحبان مشاغل خصوصی معلول یا مددجویی را به کار بگیرد علاوه بر بیمه این افراد،تا سقف 50 درصد از حقوق آن‌ها را سازمان به کارفرما عودت می‌دهد. ضمن آنکه به ازای هر فرد نیز مبلغ 15 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به کارفرما پرداخت می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد