تاریخ درج خبر : 1395/04/22
کد خبر : ۵۴۶۹۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد:

تخلف تأثیرگذاری در انتخابات مجلس بویراحمد و دنا شکل نگرفت

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه صحت و سلامت انتخابات مجلس دهم در سه حوزه انتخابیه به‌ویژه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا مورد تأیید این دفتر بوده و برخی شایعات مطرح شده از اساس کذب است، اظهار داشت: برای بررسی و تائید صحت این انتخابات از خبره‌ترین و مجرب‌ترین بازرسان شورای نگهبان بهره برده شد.

خرم روز

به گزارش سایت استان به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام قدرت‌الله خرم‌روز در نشست رسانه‌ای به مناسبت سال روز تأسیس نهاد شورای نگهبان قانون اساسی در محل این دفتر در یاسوج، گفت: در هر انتخاباتی ممکن است تخلفاتی باشد و این امر طبیعی است اما اگر این تخلفات بر روند انتخابات و نتیجه نهایی آن تأثیرگذار نباشد، نمی‌تواند موجب ابطال انتخابات شود.

وی در پاسخ به این سؤال که باوجود تائید نهایی انتخابات بویراحمد و دنا از سوی شورای نگهبان اما متأسفانه هنوز برخی این انتخابات را دارای خدشه می‌دانند؟ اظهار کرد: در هر انتخاباتی ممکن است تخلفاتی باشد و طبیعی هم است اما یقین داشته باشید تخلفی که سبب ابطال و یا تغییر در نتیجه نهایی این انتخابات رخ داده باشد صورت نگرفته است.

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد افزود: این منطقه یک منطقه طایفه‌ای و عشیره‌ای بوده که ممکن است شایعات مختلفی نیز گفته شود اما بعد از 2 بار بررسی دقیق از سوی کارشناسان خبره و مجرب شورای نگهبان ثابت شد که تخلف تأثیرگذاری در این انتخابات صورت نگرفته است.

خرم روز با بیان اینکه 15 بازرس خبره و آشنای به قوانین انتخاباتی که انتخابات‌های متعددی را در کشور رصد کرده‌اند به یاسوج آمدند، تصریح کردند: آنچه بعد از بازرسی‌ها برای این بازرسان مشخص شد این بود که تخلف تأثیرگذاری در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا شکل نگرفت.

وی گفت: در شورای نگهبان هم 12 فقیه و حقوقدان انتخابات سراسر کشور را تائید می‌کنند که انتخابات بویراحمد و دنا نیز همانند سایر حوزه‌های انتخابیه مورد تائید قرار گرفت.

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه فقه‌ها و حقوقدانان شورای نگهبان حتماً از مشخصه  عادل بودن بهره می‌برند، خاطرنشان کرد:  عادل بودن فقه‌ها و حقوقدانان مورد تائید امام و رهبری بوده و ما نیز مکلف هستیم کهعادل بودن آنان را بپذیریم.

خرم روز گفت: مگر می‌شود فقیهی و یا حقوقدانی، ایمان و قیامت خود را فدای نماینده و یا مسئولی در انتخابات بکند و از سویی اعتماد عمومی را از خود سلب کنند؟

وی با اشاره به وظایف شورای نگهبان در زمان انتخابات، یادآور شد: شورای نگهبان اهل مصلحت‌اندیشی نبوده و مصلحت‌اندیشی مربوط به ارگان دیگری است که البته شورای نگهبان عضوی از این ارگان است.

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: در انتخابات بویراحمد و دنا برای خود ما و شورای نگهبان محرز نشد که تخلف تأثیرگذار صورت گرفته باشد و این انتخابات بعد از کش‌وقوس‌هایی مورد تأیید فقه‌ها و حقوقدانان شورای نگهبان قرار گرفت.

هنوز موضوع انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان مطرح نشده است

خرم روز در پاسخ به این سؤال که آیا بررسی‌ها راجع به نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در شورای نگهبان مطرح شده است یا خیر؟ اظهار کرد: هنوز موضوع انتخابات ریاست جمهوری در این شورا مطرح نشده است.

وی گفت: موضوع انتخابات ریاست جمهوری و بررسی عملکردهای نامزدهای انتخاباتی آن توسط خود شورای مرکزی نگهبان صورت می‌گیرد و دفاتر استانی نقشی در این ارتباط ندارند.

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد افزود: از الان نمی‌توان گفت کدام نامزد انتخابات ریاست جمهوری رد و یا تائید می‌شود و باید منتظر آینده بود.

خرم روز با بیان اینکه نمی‌توان به‌طور دقیق گفت کدام آقایان که قبلاً مسئولیت داشته‌اند در انتخابات ریاست جمهوری رد یا تائید صلاحیت می‌شوند، خاطرنشان کرد: ما در این ارتباط نمی‌توانیم اظهارنظر خاصی بکنیم.

دارندگان فیش‌های حقوقی نامتعارف باید به دستگاه قضایی معرفی شوند

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سؤال که نظرتان راجع به فیش‌های حقوقی و هجمه‌ای که به دولت شد، نظر شما در این ارتباط چیست؟ اظهار کرد: متأسفانه در شرایطی که بسیاری از جوانان این مملکت هزینه ازدواج و تشکیل خانواده خود را ندارند برخی از مدیران ارشد نظام اسلامی، جایگاه و شآن نظام را با فیش‌های نامتعارف حقوقی خود زیر سؤال بردند.

خرم روز گفت: این مدیران با دریافت مزایای خارج از عرف، اعتماد عمومی را سلب کرده و این درحالی است که درآمد بسیاری از جوانان این مملکت کمتر از 800 هزار تومان بوده و نمی‌تواند زندگی جدیدی را برای خود تشکیل دهد.

وی افزود: قانون باید با مدیرانی که حقوق‌های نامتعارف دریافت کرده‌اند برخورد قاطع از خود نشان دهد و دارندگان این فیش‌ها باید به دستگاه قضایی معرفی شوند.

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از دارندگان فیش‌های حقوقی نامتعارف، تصریح کرد: دستگاه قضایی باید مزایای اضافی دریافت شده این مدیران را بازگرداند و از سویی با آن‌ها برخورد قانونی هم بکند.

خرم روز، بازگشت اعتماد عمومی به‌ویژه جوانان را نتیجه برخورد قضایی با دارندگان فیش‌های حقوقی نامتعارف عنوان و یادآور شد: البته نهادهای نظارتی باید از این به بعد نظارت‌های خود را در این ارتباط دوچندان کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد