تاریخ درج خبر : 1395/04/23
کد خبر : ۵۴۷۰۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نکاتی در خصوص جنجال طرح استیضاح دوست خوبم جناب آقای ربیعی

بسمه‌تعالی

1- به نظرم تنهاترین رئیس‌جمهور و مظلوم‌ترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی آقای روحانی و دولت یازدهم است، دلایل این ادعا را به‌زودی در قالب یک سرمقاله تشریح خواهم کرد.

2- به عقیده من اصلاح‌طلبان و اعتدالیون راهی جز حمایت از دکتر روحانی و انتخاب دیگری جز وی در سال ٩۶ حق ندارند.

3- تغییر درون کابینه به یک مطالبه عمومی تبدیل‌شده و بی‌اعتنایی به این مطالبه و تأخیر در آن هزینه معنوی دولت را بالا می‌برد. اگرچه نقش مدیران حداقلی و نوعاً انتخاب‌های بعدی بهتر از قبلی نیست ولی تغییر و تزریق نفس جدید تسکین‌بخش است.

4- بنده و دوستانمان در فراکسیون بخصوص هیئت‌رئیسه به شهادت بحث‌های صورت گرفته در خصوص ضرورت تغییر متفق‌القول هستیم.

5- همه اذعان داریم که تغییر به هدف کمک به دولت و تقویت آن و کاستن از مظلومیت و تنهای روحانی است. آن‌چنان‌که معتقدیم ترجیحاً این مطالبه باید توسط خود دولت صورت پذیرد.

6- اما در اولویت و اولیت مصادیق اختلاف داریم. بنده بنا به دلایل و مستندات موجود معتقدم جناب ربیعی دوست چندساله‌ام باید اولین باشد.

7- آنچه تاکنون بنده اظهار داشته‌ام همین بوده و اینکه اگر دولت بنا به هر دلیل در پاسخ به این مطالبه عذر داشته باشد ما به‌عنوان علاقه‌مندان و حامیان دکتر روحانی مجبور هستیم از ابزار استیضاح بهره ببریم. بر همین اساس به دلیل محدودیت زمان، اصل ایده را حقیر با هسته اولیه که حدود ۶٠ نفر از نمایندگان هم‌نظر هستند، نهایی کردیم ولی بر اساس اصول فوق آن را معلق به اقدام دولت کرده‌ایم.

8- واکنش سراسیمه برخی همکاران و افتادن در تله برنامه‌ریزی شده برخی رسانه‌های محدود که به دستور، مصاحبه یک‌سویه می‌گیرند و بدون محابا و به شکل غیرحرفه‌ای از صحبت همکاران عزیز و خیراندش تیتر جعلی، دلخواه انتخاب و تلاش کردند، وحدت فراکسیونی را قربانی جلوگیری از بیان حقایق در این موضوع خاص کنند؛ موجب تعجب و سوء استفاده رقیبان شد.

9- حقیر اصل این حرکت را به هدف تقویت دولت و بالا بردن ضریب موفقیت روحانی در سال ٩۶ شروع کرده‌ام ولی ترجیح این است که توسط خود دولت انجام پذیرد و حتی‌الامکان ما در مجلس شروع‌کننده نباشیم. ضمن اینکه با مردم عهد بسته‌ایم که بر سر حقوقشان با هیچ‌کس عهد اخوت نبندیم، اگر احقاق حقوق مردم درگرو حمایت از وزیر خاصی باشد. باکمال میل این کار را خواهیم کرد و اگر مشروط به تغییرش، سر بالا می‌گیرم و بدون ترس از جنجال‌ها و غوغا سالاری‌های فرصت‌طلبان، وظیفه خود را در انطباق با سوگند انجام می‌دهیم.

محمدعلی وکیلی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس و

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد