تاریخ درج خبر : 1395/04/23
کد خبر : ۵۴۷۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان عنوان شد:

خیرین از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد استان از معافیت مالیاتی خیرینی که با کمیته امداد همکاری دارند خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه خبری کمیته امداد، فرید محبی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: کمیته امداد یک دستگاه حمایتی است که بنا بر رسالت خود بحث حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند را در برنامه کاری خود دارد.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد است، اظهار کرد: با توجه به اینکه 14 درصد جمعیت استان تحت حمایت کمیته امداد است، میزان اعتبارات ما کفاف نیازمندی‌های این خانواده‌ها و رفع نیازهای آن‌ها را نمی‌دهد و در این زمینه نیازمند کمک‌های خیرین هستیم.

محبی با اشاره به اینکه رفع نیازهای اقشار نیازمند و تحت حمایت از عهده یک دستگاه به‌تنهایی ممکن نیست، عنوان کرد: لازم است با گسترش همکاری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌ها، در راستای رفع مشکلات نیازمندان و محرومان گام‌های مؤثرتری برداریم. وی با بیان اینکه در حال حاضر 70 درصد اعتبارات کمیته امداد دولتی و 30 درصد از طریق خیرین حقیقی و حقوقی تأمین می‌شود، افزود: در حاضر چهار هزار خیر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با کمیته امداد استان همکاری دارند و ما باید زمینه حضور بیشتر و حداکثری خیرین را فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ضمن اشاره به معافیت‌های مالیاتی خیرین، گفت: افراد خیری که کمک‌های مالی خود را برای نیازمندان اهداء می‌کنند، همین کمک‌ها به‌عنوان بخشی از مالیات آن‌ها محسوب می‌شود. محبی در پایان خواستار همکاری در خصوص برنامه‌ها و طرح‌های کمیته امداد و عفو مالیاتی ساختمان‌های این نهاد شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از خدمات و برنامه‌های کمیته امداد، گفت: وظیفه هر مدیری که مسئولیت دارد این است که برای این نهاد مقدس حمایتی، احترام ویژه‌ای قائل باشد.

سهراب امدادی فر با اشاره به اینکه کمیته امداد نهادی است که به دستور امام راحل برای کمک به نیازمندان تأسیس‌شده، تصریح کرد: به‌واسطه حمایت این نهاد مقدس از افراد نیازمند از خیلی از انحرافات و معضلات اجتماعی جلوگیری شده و این کمک بسیار بزرگی به جامعه است.

وی با بیان اینکه برای تولید و ایجاد اشتغال زیاد، معافیت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود، افزود: هر جا فرصتی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری به وجود آید، ما حمایت می‌کنیم و هرکسی که شغل بیشتری ایجاد کند معافیت بیشتری دریافت می‌کند.

امدادی فر رضایتمندی و تعامل با دستگاه‌ها و مردم را سرلوحه کار امور مالیاتی عنوان کرد و در خصوص معافیت‌های مالیاتی کمیته امداد و همکاری در خصوص طرح‌های کمیته امداد قول مساعد داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد