تاریخ درج خبر : 1395/04/23
کد خبر : ۵۴۷۰۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کمپین «خودکشی ممنوع» در یاسوج

هنرمندان تجسمی حوزه هنری با مشارکت بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با برگزاری ورک شاپ و کمپین «خودکشی ممنوع»، با ابزار هنر و نقاشی به جنگ این معضل شوم اجتماعی رفتند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، یکی از معضلاتی که این روزها در کهگیلویه و بویراحمد دیده می‌شود، معضل خودکشی است که روبه افزایش بوده و همچون دمل چرکینی زیست اجتماعی را به مخاطره انداخته است.

بر اساس یک آمار اعلام‌شده از سوی مسئولان اجتماعی، طی سال‌های اخیر بیش از ۷۰۰ نفر در این استان خودکشی کرده‌اند. همچنین به گفته مسئولان استان سن خودکشی در کهگیلویه و بویراحمد پایین آمده و به ۱۴ سال رسیده است.

بنا بر همین آمار خودکشی‌های منجر به فوت در سال گذشته ۶۴ مورد بوده و این میزان افزایشی ۳۴ درصدی داشته است.

فقر و بیکاری، مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی و ضعف‌ها و خلأهای فرهنگی و دینی در خانواده‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل خودکشی در استان است.

در ماه‌های اخیر خبرهای بسیاری از خودکشی جوانان به دلایل مختلف به گوش می‌رسد و این امر زنگ خطری است برای خانواده‌ها و مسئولین که ریشه این معضل روبه گسترش را هر چه زودتر بخشکانند.

خودکشی با انواع روش‌ها در استان قصه تازه‌ای نیست و این معضل گریبان دانش آموزان را نیز گرفته است چنانچه کودکی با شنیدن مخالفت والدین با رفتن به اردو خود را حلق‌آویز می‌کند.

بر اساس سخنان رئیس فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی از هر صد هزار نفر ۱۲ نفر در کشور ما اقدام به خودکشی می‌کنند و استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از استان‌های ایلام و چهارمحال بختیاری رتبه سوم خودکشی را دارد.

به‌طور میانگین از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کهگیلویه و بویراحمد ۱۸ نفر اقدام به خودکشی می‌کنند.

بر همین اساس هنرمندان حوزه هنری استان با ایجاد کمپین «خودکشی ممنوع» که با همکاری اداره کل بهزیستی استان برگزار شد، با هنر به مقابله با این آسیب رفت‌اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد