تاریخ درج خبر : 1395/04/23
کد خبر : ۵۴۷۱۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در واکنش به سخنان هدایت خواه درباره فیش‌های نجومی

فرمانداری لنده بیانیه صادر کرد

روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنده در خصوص اظهارات ستار هدایت خواه نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس درباره فیش‌های نجومی با ارسال جوابیه‌ای نسبت به سخنان وی واکنش نشان داد.

به گزارش سایت استان ،بعد از اظهارات ستار هدایت‌خواه پیرامون فیش‌های نجومی در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرستان لنده، روابط عمومی فرمانداری لنده به این اظهارات پاسخ داده است که در ادامه می‌آید.

متن این بیانیه به شرح زیر است،

جناب آقای هدایتخواه: رطب‌خورده کی تواند منع رطب کند؟ آری کارگزاران نظام اسلامی ملزم به رعایت تمام معیارهای حق و حقیقت در چارچوب حوزه اجرایی خود هستند. دولت تدبیر و امید در راستای دغدغه به‌حق رهبر فرزانه انقلاب و در مسیر تحقق مطالبات معظم له، با پرهیز از هوچیگری اولین گام را در این مسیر باصلابت برداشته و تعدادی از کارگزاران خاطی را عزل نموده و برخورد با مابقی را نیز در دستور کار دارد. این از پوین‌های مثبت این دولت می‌توان قلمداد کرد. دولتی که شفافیت را در دستور کار قرار داده است. دولتی که دسترسی به آمار و اطلاعات و عملکرد مجموعهٔ خود را حق مردم می‌داند. اتفاقاً اگر جانب انصاف را رعایت نمایید تمامی مبالغ دریافتی و آنچه را که شما فیش‌های نجومی نامیده‌اید از درون و بطن نهادهای اجرایی یعنی دولت و باهدف برخورد به بیرون درز شده است.

اما کاش نگاه علی گونه حضرت‌عالی به این قضیه خاص تبدیل به یک بام و دو هوا نمی‌شد. امام علی (ع) در خطبه ۲۱ نهج البلاغه می‌فرمایند: «فَإِنَّ اَلْغَایَهَ أَمَامَکُمْ وَ إِنَّ وَرَاءَکُمُ اَلسَّاعَهَ تَحْدُوکُمْ تَخَفَّفُوا تَلْحَقُوا فَإِنَّمَا یُنْتَظَرُ بِأَوَّلِکُمْ آخِرُکُمْ أقول إن هذا الکلام لو وزن بعد کلام‌الله سبحانه و بعد کلام رسول الله صلی‌الله علیه و اله بکل کلام لمال به راجحا و برز علیه سابقا فأما قوله علیه السلام تخففوا تلحقوا فما سمع کلام أقل منه مسموعا و لا أکثر محصولا و ما أبعد غور‌ها من کلمه و أنقع نطفت‌ها من حکمه و قد نبهنا فی کتاب الخصائص على عظم قدر‌ها و شرف جوهر‌ها.»

آنگاه که خبر پیمان شکنان به ایشان رسید این خطبه را ایراد فرمودند: آگاه باشید! شیطان حزب و طرفداران خویش را بسیج کرده و سپاه خود را گرد آورده است تا بار دیگر ستم را به جایش برگرداند و باطل را به جایگاه نخستینش‏ باز فرستد. به خدا سوگند آن‌ها هیچ منکرى از من سراغ ندارند.

انصاف را بین من و خود حاکم‏ نساختند، آن‌ها حقى را مطالبه مى‏کنند که خود آن را ترک گفته‏اند. انتقام خونى را مى‏خواهند که خود ریخته‏اند، اگر (در ریختن این خون) شریکشان بوده‏ام پس آن‌ها نیز سهیم‌اند و اگر تنها خودشان ‏مرتکب شده‏اند کیفر مخصوص آن‌هاست. مهم‌ترین دلیل آنان به زیان خودشان تمام مى‏شود، از پستانى شیر مى‏خواهند که‏ مدت‌هاست‏ خشکیده، بدعتى را زنده مى‏کنند که زمانی است از بین رفته. چه دعوت‌کننده‌ای؟! و چه اجابت‌کنندگانی؟! دوران مسئولیت حضرت‌عالی در مقام وکیل المله و ارزیاب و ناظر بر بیلان کاری دولت قبل لبریز است از مماشات و تسامح.

کاش فسادهای کلان اقتصادی و رانت‌های میلیاردی را مثل امروزتان رصد می‌کردید. با یک محاسبه سرانگشتی دریافتی‌های نهصد و پنجاه مدیر متخلف برابر است با یک دوهزارم تنها یک اختلاس دورهٔ حضرت‌عالی. می‌دانید حجم اختلاس بابک زنجانی معادل دریافتی بیست هزار سال یک کارمند با حقوق پنج میلیونی بوده است؟ سنسور‌ها و شاخک‌های حضرت‌عالی فقط در مواقع خاصی ردیابی می‌کنند. خداوند به همه ما توفیق عنایت فرماید تا از جاده انصاف خارج نشویم.

روابط عمومی فرمانداری لنده

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بهزاد گفت:

  اقای فرماندار اگه خودتان مشکلی ندارید چرا ترسیدی اقای هدایت خواه درست میگه شما و امقال شما باعث این همه خودکشی در این استان شدند با بب تدبیری

 • خدادادي از داشاهي گفت:

  ای کاش این همه بی انصافی رانسبت به چهره ملی شخصیتی ارزشمند نسبت نمی دادیم چون واقعا دکتر ستار هدایتخواه یه وزنه ای است بر استان ک وب بخدا دوستانی که به راحتی یه یه شخصیت بی احترامی میکنید پیش خدا گناه کارید

 • احمد اورژانسی گفت:

  ضرب المثل مشهوری است که : خواستند شتر را نعل کنند قورباغه هم پایش را بالا آورد ؟؟
  از پیامبر بزرگ ، مسیح ( ع ) نقل است که ” چون است خسی را در چشم دیگران می بینی ، اما چوب را در چشم خود نمی بینی ” گاهی اوقات ما رفتار و عملکرد دیگران را موشکافی می کنیم و به دنبال عیب و ایراد می گردیم ، شاید اگر با همین دقت در اعمال خودمان کنکاش کنیم ایرادات بزرگی پیدا کنیم .

 • سعید بویراحمد گفت:

  درسته ما آقای هدایت خواه رو قبول نداریم ولی فک نکنم آقای هدایت خواه به حوزه ثلاث مربوط باشه. باید بویراحمد سرحد(یاسوج) و بویراحمد گرمسیر(دهدشت) توسط حوزه ثلاث تحقیر بشه چون هیچوقت متحد نیستند

 • احمد گفت:

  عجب جواب عبرت آموزی بود،کاش هدایتخواه با میزان وجدان و انصاف مسائل امروز را قیاس کند نه با دید سیاسی و گروهی و حزبی،

پربازديد