تاریخ درج خبر : 1395/04/24
کد خبر : ۵۴۷۱۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان

باند کوره‌های زغالی در کوه حاتم کهگیلویه و بویراحمد منهدم شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: باند کوره‌های زغالی در کوه حاتم مرز مشترک این استان با استان خوزستان منهدم شد.

610405

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرحیم برزمند افزود: با اعلام گزارش مردمی یک فقره حریق در کوه حاتم در جنوب غربی استان پرسنل یگان حفاظت به منطقه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: با اعزام یگان حفاظت به منطقه مشخص شد که حریقی رخ نداده و کوره‌های زغالی فعال بوده است.

برزمند تصریح کرد: متخلفان پس از ورود نیروهای یگان با اسلحه جنگی به سمت آن‌ها شلیک کردند و متواری شدند اما هیچ‌گونه آسیبی به پرسنل وارد نشد.

وی از امحای کوره‌ها زغالی خبر داد و افزود: پرونده از طریق دادگستری کهگیلویه در حال پیگیری است که جا دارد نهادهای نظامی و انتظامی همکاری لازم در جهت دستگیری این متخلفان و شروران انجام دهند.

برزمند ابراز داشت: با توجه به فصل تابستان و احتمال وقوع آتش‌سوزی‌های بیشتر یکی از راهبردهای مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان توانمندسازی جوامع محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد برای حفاظت و صیانت از جنگل‌ها و عرصه‌های منابع طبیعی است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 574 هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی این استان در قالب 37 فقره آتش‌سوزی از ابتدای امسال تاکنون در آتش سوخت.

بیش از 88درصد مساحت 15 هزار و 517 مترمربعی استان کهگیلویه و بویراحمد منابع طبیعی و جنگل است.

از مجموع یک‌میلیون و 550هزار هکتار اراضی، جنگل و مرتع در این استان حدود یک‌میلیون و 528 هزار از این میزان معادل 99 درصد آن تاکنون تثبیت مالکیت شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد