تاریخ درج خبر : 1395/04/24
کد خبر : ۵۴۷۱۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

گردشگران باعث آتش‌سوزی جنگل‌های ده برآفتاب یاسوج شدند

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش‌سوزی جنگل و مراتع روستای ده برآفتاب شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: بی‌توجهی گردشگران علت بروز این حادثه بوده است.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید اسدالله هاشمی در گفتگویی افزود: این آتش‌سوزی در حواشی جاده یاسوج- سی سخت در نزدیکی روستای ده برآفتاب به‌عنوان بخشی از منطقه حفاظت شده دنای شرقی رخ داد.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی به مراتع و درختان بلوط خسارت‌های وارد کرده است،گفت: وسعت مراتع و جنگل آسیب دیده از آتش‌سوزی متعاقباً اعلام خواهد شد.

هاشمی به اهمیت منابع جنگلی و مرتعی، محیط‌زیست سالم و پایدار اشاره کرد و افزود: مردم و گردشگران باید بیش‌ازپیش در زمینه حفظ مواهب طبیعی همکاری و مراقبت کنند.

وی اظهار کرد: این آتش‌سوزی در این منطقه بکر و حفاظت‌شده با همکاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و مردم مهار شد.

منطقه ده برآفتاب در30کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد و در دو هفته گذشته این سومین بار است که طبیعت زیبای این منطقه دچار حریق می‌شود.

هفته گذشته در چهار آتش‌سوزی از سوی گردشگران 30 هکتار از جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد دچار حریق شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در سال جاری 527هکتار از مراتع کهگیلویه و بویراحمد دچار آتش‌سوزی شده است.

محمدرحیم برزمند با اشاره به وجود یک‌میلیون و 200هزار هکتار جنگل و مرتع در این استان از گردشگران خواست نکات ایمنی در روشن کردن آتش را رعایت کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد