تاریخ درج خبر : 1391/08/29
کد خبر : ۵۴۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح مسکن مهر در دهدشت به کندی پیش می رود

سایت استان:  طرح مسکن مهر به عنوان یکی از طرح های کاربردی دولت برای خانه دار شدن اقشار مختلف مردم به خصوص قشر محروم جامعه در شهر دهدشت به آرزویی تبدیل شده است که شهروندان دهدشتی همچنان در انتظار محقق شدن آن هستند.

 در حالی که بسیاری از مسوولین یکی از بهترین راه های خانه دار شدن مردم را مسکن مهر می دانند ولی با گذشت زمان ،دست یابی به این راه برای شهروندان دهدشتی غیرممکن شده است.

طرح مسکن مهر با هدف تامین مسکن افراد نیازمند طراحی شده است ولی بدلیل کمبود بعضی از امکانات این طرح در شهر دهدشت هنوز اجرایی نشده است.

این در حالی است که مسوولین شهرستان کهگیلویه در ماه های گذشته خبر از تحویل 150 واحد مسکن مهر در این شهرستان تا پایان مردادماه به مشتریان تحویل داده بودند.

‘سعید سعیدی’  یکی از شهروندانی که در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده است،می گوید: زمان زیادی است که سهم آورده خود را پرداخت کرده ام و مسوولین برای تحویل خانه امروز و فردا می کنند.

وی افزود: با توجه به بالا رفتن اجاره مسکن و عدم توانایی در پرداخت اجاره راضی هستم با همین وضعیت نیمه آماده در واحد مسکونی مسکن مهر سکونت کنم و از مسوولین می خواهیم که با فراهم کردن امکانات لازم زمینه اسکان شهروندان در اینواحدها را فراهم کنند.

‘سپهدار مظهری’ یکی دیگر از شهروندان دهدشتی اظهار داشت: از زمان شروع ثبت نام در طرح مسکن مهر پول خود را تحویل داده ام ولی با توجه به اینکه آماده شدن این واحدها بطول انجامید از خرید مسکن مهر انصراف دادم.

مدیرعامل تعاونی های مسکن مهردهدشت در این رابطه گفت: تاکنون 600 نفر در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده اند ولی بدلیل آماده نشدن سایت مسکن مهر بیش از 50 درصد آنها انصراف داده اند.

‘علی موحد نژاد’علت انصراف ثبت نام کنندگان را آماده نشدن سایت مسکن مهر برای تحویل به متقاضیان ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه متقاضیان اجاره نشین هستند از مسوولین می خواهیم که این سایت را هرچه زودتر راه اندازی کنند.

وی یکی دیگر از مشکلات مسکن مهر برای متقاضیان را قسط بالای بانکی تسهیلات ذکر کرد و تصریح نمود: برای هر واحد مسکن مهر 70میلیون ریال آورده مردمی و220 میلیون ریال وام بانکی لازم است است که قسط دوسال اول ماهانه دو میلیون 400 هزار ریال و در 11 سال دیگر دو میلیون 200 هزار ریال است.

موحد نژاد یکی از معضلات اصلی در عدم پیشرفت مسکن مهر دهدشت را غیرفعال بودن شرکت های پیمانکاری در این سایت ذکر کرد و گفت: 28 شرکت در امر ساخت ساز مسکن مهر دهدشت حضور دارند که تنها سه شرکت ها فعال هستند.

وی علت غیر فعال بودن شرکت ها را عدم نظارت کافی در این سایت از سوی مسوولین ذی ربط برشمرد وعنوان کرد: بیشتر شرکت ها حدود 60 درصد کار را انجام داده اند ولی 90 درصد پول خود را دریافت کرده و کار خود را رها کرده اند.

فرماندارکهگیلویه در این رابطه  گفت: طرح مسکن مهر دهدشت بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سید’ناصررضایی’ افزود: دلیل اصلی عدم پیشرفت مسکن مهر آورده کم مردمی واستقبال کم آنها از طرح مسکن مهر است.

وی سهم آورده مردمی را بسیار ناچیز برشمرد و اظهار داشت: سهم کل آورده مردمی برای واحدهای مسکن مهر 70 میلیارد ریال است که تنها 20 میلیارد ریال از این میزان واریز شده است.

سرپرست اداره راه وشهرسازی شهرستان کهگیلویه در این رابطه  گفت: مسکن مهر دارای 912 واحد در 304 بلوک است که پیشرفت فیزیکی در ابنیه 80 درصد، در فاضلاب 100 درصد ،انشعاب آب 95 درصد و انشعاب گاز 100 درصد می باشد.

‘محمد حسین نصیری راد’ استقبال کم مردم از مسکن مهر را یک مشکل اساسی دانست وگفت: در صورتی که مردم استقبال کنند وسهم آورده خود را افزایش بدهند این واحدها تا پایان دولت به بهره برداری خواهند رسید.

مسکن مهر دهدشت از سال 88 شروع به فعالیت کرده است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد