تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
برنامه‌های نظری برای روحانی؛

پیشنهاد اختصاص اعتبار برای توسعه بخش گردشگری در سفر هیئت دولت به استان

فرماندار بویراحمد اولویت‌های شهرستان را با سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد تشریح کرد.

به گزارش سایت استان به نقل از صبح زاگرس، سید محمدکاظم نظری، با اشاره به سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: قطعاً باید با برنامه‌ریزی مناسب از فرصت حضور رئیس‌جمهور به استان استفاده کرد و کمبودهای استان را به نحو مطلوب به هیئت دولت منعکس کرد.

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به مشکلات و نواقص اولویت‌های مهم شهرستان با نزدیک شدن به سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد را تشریح کرد و گفت: شهرستان بویراحمد در حوزه آب شرب و کشاورزی مشکلاتی دارد که انتظار می‌رود توجه جدی به این مهم شود.

نظری با تأکید بر اینکه در تخصیص منابع آب مشکل داریم، گفت: شهرستان بویراحمد به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی و زمین‌های مستعد بخش کشاورزی آن مستحق توجه و حمایت ویژه مسئولان ارشد کشوری است.

این مسئول در ادامه بر ضرورت تعیین تکلیف سد تنگ سرخ تأکید کرد و گفت: این سد از پروژه‌های مهم در شهرستان بویراحمد بوده که انتظار می‌رود مشکلات پیشروی ساخت این سد توسط وزیر نیرو برطرف تا شاهد رونق در بخش کشاورزی شهرستان باشیم.

وی آبیاری تحت‌فشار و نوین را دیگر نیازهای مهم شهرستان بویراحمد در سفر هیئت دولت به استان عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبود آب و افزایش راندمان اجرای طرح آبیاری تحت‌فشار و نوین امری بدیهی بوده و می‌تواند کمک شایانی به کمبودهای آبی در شهرستان کند.

رئیس شورای اداری شهرستان بویراحمد توجه به حوزه راه را از اولویت‌های مهم در سفر رئیس‌جمهور به استان عنوان کرد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راه کمبودها و نواقصی دارد به‌گونه‌ای که در شاخص بزرگراه از سایر استان‌ها عقب‌‌تر هستیم.

این مسئول تأکید کرد: باید اقدامات اساسی در حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد صورت گیرد تا کمبودهای تاریخی در این حوزه برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه راه روستایی نیازمند تخصیص اعتبارات زیادی هستیم، گفت: پروژه‌های راه‌سازی پاتاوه به دهدشت و یاسوج به چرام ازجمله پروژه‌های مهم استان بوده که امیدواریم در سفر هیئت دولت به استان شاهد پیشرفت این دو پروژه باشیم.

نظری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه عمده صنایع در شهرستان بویراحمد غیرفعال هستند، گفت: برخی از صنایع نیازمند تأمین اعتبار هستند که انتظار می‌رود توجه جدی به این بخش صورت گیرد تا از مشکلات بیکاری در این شهرستان کاسته شود.

فرماندار بویراحمد بیان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در بخش صنعت ازجمله سیمان مارگون اولویت سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد باشد.

وی به ظرفیت‌های گردشگری بویراحمد اشاره کرد و گفت: شهرستان بویراحمد ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری دارد که با سرمایه‌گذاری بخش دولتی و احداث هتل‌ها و مجتمع‌های گردشگری در دو شهرستان بویراحمد و دنا می‌توان شاهد رونق و توسعه بخش گردشگری این دو شهرستان بود.

این مسئول ادامه داد: حاشیه رودخانه بشار ظرفیت خوبی در بخش گردشگری دارد لذا برای زیباسازی و حفاظت از این رودخانه بی‌نظیر نیازمند اعتبار بسیاری زیادی هستیم که انتظار می‌رود دولت به چنین ظرفیت‌های شهرستان توجه جدی داشته باشد.

نظری یادآور شد: صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد زمینه صادرات را دارند که حمایت از تولیدکنندگان امری مهم و ضروری است.

وی ظرفیت‌های گیاهان دارویی را از ظرفیت‌های مهم کهگیلویه و بویراحمد در حوزه منابع طبیعی عنوان کرد.

فرماندار بویراحمد در ادامه با بیان اینکه تنها مرکز استانی هستیم که فاقد سینما است، گفت: شهرستان بویراحمد خصوصاً شهر یاسوج به دلیل مرکز استان بودن نیازمند احداث مراکز فرهنگی بوده که در راستای احداث چنین مراکزی سرمایه‌گذاری دولت کمک شایانی به مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

مسئول ارشد اجرایی دولت در بویراحمد با تأکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌های اول در بحث بیکاری است، گفت: احداث چند مجتمع بزرگ جهت به کار گرفتن جوانان این خطه از خواسته‌های مردم و مسئولان از رئیس‌جمهور و هیئت دولت است.

نظری ادامه داد: پروژه‌های شهری و مرکز استان تحت عنوان پروژه‌های خاص ازجمله پل‌های سوم، چهارم و پنجم تخصیص اعتبار شوند تا شاهد توسعه امور شهری در مرکز کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

این مسئول بیان کرد: شهر مادوان فاقد فضای سبز است لذا به دلیل درآمد پایین این شهر مستلزم حمایت و توجه جدی هیئت دولت است.

وی با بیان اینکه در زمینه استخدام کهگیلویه و بویراحمد باید ویژه دیده شود، گفت: متأسفانه استان نتوانست از طرح مهر آفرین استفاده کند و به‌نوعی به استان ظلم شد.

نظری ادامه داد: انتظار می‌رود هیئت دولت به مددجویان نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی نهایت توجه را داشته باشد.

فرماندار بویراحمد در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه ایثارگری و تعداد شهدا نسبت به جمعیت رتبه اول را دارد، گفت: توجه به مسائل رفاهی ایثارگران بسیار مهم و ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد