تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -
جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در محاصره آتش؛

۴ آتش‌سوزی همزمان در استان/ از مهار آتشی که به بالگرد نیاز دارد تا ستاد بحرانی که در خواب است

جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان در آتش می‌سوزد و ستاد بحران استان در خواب زمستانی فرو رفته است.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، طی 24 ساعت گذشته تاکنون چهار آتش‌سوزی در جنگل‌های مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد شامل بهره‌عنای شهرستان باشت، گردنه تیر احمد نرسیده به پراشکفت، ده برآفتاب و مله باریک بابکان رخ داده که دو مورد ده برآفتاب و مله باریک بابکان در حال مهار کردن و شعله‌های آتش در بهره‌عنای باشت و گردنه تیر احمد فوران کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با تأیید آتش‌سوزی در جنگل‌های مختلف این استان به تسنیم گفت: هم‌اکنون به همراه سایر همکارانم در منطقه گردنه تیر احمد نرسیده به پراشکفت بویراحمد مشغول مهار آتش‌سوزی هستیم.

عزت‌الله بهشتی با بیان اینکه آتش‌سوزی بهره‌عنای شهرستان باشت شب گذشته مهار شد اظهار داشت: آتش در جنگل‌های بهره‌عنا دوباره شعله‌ور شده و برای مهار آتش‌سوزی در این منطقه نیاز به بالگرد داریم.

ستاد بحران استان در خواب

وی با تأکید بر اینکه مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد نیاز به همکاری ستاد بحران دارد و به‌تنهایی کاری از منابع طبیعی در این شرایط ساخته نیست ابراز کرد: اعضای ستاد بحران فکر به حال جنگل‌های استان کنند زیرا در حال نابودی هستند.

بهشتی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تنها خانم‌های همکار و چند مرد که توانایی لازم را نداشتند در ادارات منابع طبیعی حضور دارند و مابقی همکاران بسیج شده اند تا در حد توان نسبت به مهار آتش‌سوزی اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه برنامه‌ریزی برای مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها در استان انجام نمی‌شود تصریح کرد: مهم‌ترین بحران این استان آتش‌سوزی جنگل‌ها است ولی هیچ اعتباری برای این مسئله اختصاص داده نشده است.

بهشتی تصریح کرد: در گذشته نسبت به مشکل آتش‌سوزی جنگل‌های این استان در ستاد بحران هشدار دادم ولی کسی توجهی نکرد و گفتند شما می‌خواهید راحت بخوابید و الان به اعضای ستاد بحران استان می‌گویم همکاران منابع طبیعی شب گذشته امکان خوابیدن در کنار آتش را نداشتند.

ستاد بحران به‌صورت اضطراری تشکیل شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار تشکیل ستاد بحران استان به‌صورت اضطراری شد و تأکید کرد: برای مهار آتش‌سوزی بهره عنای باشت نیاز به بالگرد داریم.

بهشتی ابراز کرد: ستاد بحران هنگامی نسبت به وقوع این بحران آتش‌سوزی جنگل‌ها هشدار دادیم متهم به راحت خوابیدن کردن و الان باید نتایج این نوع نگاه را ببینند.

وی عنوان کرد: ماده 47 تأکید کرده نیروهای کشوری و لشکری هنگام آتش‌سوزی باید همکاری کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد