تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) خبر داد:

برگزاری جشن‌های دهه کرامت در ۲۹۰ امامزاده کهگیلویه و بویراحمد

رئیس بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: جشن‌های دهه کرامت در ۲۹۰ امامزاده کهگیلویه و بویراحمد و با سه محور برگزار می‌شود.

به گزارش سایت استان به نقل از مهر، سید جواد جعفری در نشست با مدیران کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشن‌های دهه کرامت در ۲۴۰۰ نقطه جهان خبر داد و افزود: برنامه ریزیهای لازم برای این جشن‌ها در ۷۷ کشور جهان و ۳۱ استان کشور انجام شده است.

وی با بیان اینکه جشنواره بین‌المللی امام رضا یکی از برنامه‌های دهه کرامت است که در سال‌های اخیر دولت و مجلس توجه خاصی به برگزاری این برنامه‌ها دارند، گفت: وجود بارگاه مطهر امام رضا در کشور، نعمتی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است.

جعفری تصریح کرد: با توجه به اینکه ۲۹۰ امامزاده در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد، سه محور از جشنواره بین‌المللی امام رضا در این استان برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از این محورها جشنواره آیین‌های نمایشی است که با برنامه ریزیهای انجام شده باید به نحو شایسته‌ای در این استان برگزار شود.

جعفری افزود: مسئولان برگزاری جشنواره در استان‌های مختلف کشور باید برای شناخته شدن فرهنگ رضوی و ترویج این فرهنگ برنامه‌ریزی صحیح داشته باشند.

وی بیان داشت: در راستای جشنواره کتاب‌خوانی رضوی نیز سه کتاب معرفی شده است.

جعفری کتاب‌های “دوست مهربان کبوترها ” نوشته “مجید محمدی ” از انتشارات بوستان کتاب (ویژه کودکان ۱۱ سال)، “اعترافات غلامان ” نوشته “حمیدرضا شاه‌آبادی ” از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (ویژه نوجوانان تا ۱۷ سال) و “امام علی بن موسی‌الرضا (ع) ” نوشته بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس‌ رضوی از انتشارات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ویژه جوانان و بزرگ‌سالان را عناوین کتاب‌های ارائه‌شده برای شرکت در این جشنواره عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد