تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد:

کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان در استان تا پایان سال ۹۵ خبر داد.

rahmanpour-1

به گزارش سایت استان به نقل پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه و بویراحمد ایل بانو فریبا، رحمان‌پور ظهر امروز در نشست فعالین حوزه زنان و خانواده استان کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: عفاف و حجاب تنها مخصوص بانوان نیست و خداوند در قرآن ابتدا آقایان و سپس بانوان را در بحث حجاب و عفاف خطاب قرار می‌دهد.

وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی متولی عفاف و حجاب هستند و این موضوع تنها به حوزه زنان و خانواده مختص نیست.

رحمان‌پور با بیان اینکه ما امروز نباید تنها نگران بیرون بودن موی یک زن باشیم، افزود: بلکه نگرانی و دغدغه اصلی امروز ما باید آمار بالای طلاق باشد که رشد این آمار به بحث عفاف و حجاب برمی‌گردد که در وهله اول مخصوص آقایان و سپس بانوان است.

وی منشأ اصلی طلاق را عدم توجه به عفاف و حجاب دانست و تصریح کرد: برای نهادینه کردن بحث عفاف و حجاب باید همه دستگاه‌های فرهنگی پای کار بیایند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عفاف و حجاب را نباید به جامعه تحمیل کرد گفت: باید از طریق فرهنگ‌سازی جامعه را به‌سوی عفاف و حجاب سوق داد.

رحمان‌پور به برنامه‎های امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه بانوان اشاره داشت و بیان کرد: پیگیری ساعت ورزش بانوان در سطح دستگاه‌های اجرایی، اختصاص کارت نیم‌بها برای حضور بانوان کارمند در اماکن ورزشی و پیگیری احداث بازارچه موقت یا دائمی برای بانوان از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان در این استان وجود ندارد عنوان کرد: امیدواریم تا پایان سال 95 محل ساختمان این کانون مشخص و راه‌اندازی شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود حدود 18 هزار زن سرپرست خانوار در این استان، از انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) برای حمایت از این زنان خبر داد و گفت: زنان سرپرست خانوار نسبت به جمعیت استان آمار بالایی دارند.

رحمان‌پور به سفر هیئت دولت به استان اشاره داشت و گفت: طبق روال موجود در این سفرها معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در یکی از شهرستان‌های استان حضور خواهد یافت.

وی از برگزاری همایش کوه‌پیمایی ویژه بانوان در تاریخ 31 تیرماه خبر داد و بیان کرد: در این همایش 120 نفر از زنان استان به قله قلم در شهرستان دنا صعود می‌کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد