تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد:

پوشش غنی علوفه، مهار آتش سوزی ده برآفتاب یاسوج را دچار مشکل کرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از کنترل شعاع آتش سوزی مراتع و جنگل های روستای ده بر آفتاب خبر داد و افزود: پوشش غنی علوفه ، وزش باد و سرشاخته های خشک درختان مهار آتش سوزی را دچار مشکل کرده بود.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، سید اسدالله هاشمی گفت: سقوط برخی کنده های خشک نیم سوز درختان بلوط در شراشیبی ها باعث بروز مجددآتش سوزی می شود.

وی گفت: این آتش سوزی ظهر روز جمعه رخ داد و عصر هنگام مهار شد اما به دلیل وجود کنده های نیمه سوز و وزش باد روز شنبه نیز آتش سوزی تداوم یافت که با حضور نیروهای مردمی ، هلال احمر و منابع طبیعی اقدام های خوبی برای کنترل آن انجام شد.

وی با تقدیر از مردم روستای ده بر آفتاب که تلاش مضاعفی برای اطفای حریق ازخود نشان دادند، افزود: نیروی حفاظت محیط زیست برای اطمنان از اطفای کامل حریق در منطقه حضور دارند.

هاشمی علت وقوع آتش سوزی را بی احتیاطی گردشگران در روشن کردن آتش اعلام کرد و گفت: وسعت و میزان خسارات آتش سوزی در دست بررسی است.

به گفته منابع مردمی این حریق به وسعت زیادی از مراتع و جنگل های روستای ده بر آفتاب به عنوان بخشی از منطقه حفاظت شده دنای شرقی در 35کیلومتری یاسوج خسارت وارد کرده است.

در سال جاری تاکنون حدود 550 هکتار از جنگل ها و مراتع کهگیلویه وبویراحمد دچار زیان شده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد