تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -
محمدعلی وکیلی:

برای استیضاح ربیعی دلایل و مستندات دارم/ تغییر در کابینه دولت به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است

سخنگوی فراکسیون امید مجلس دهم گفت: اصل ضرورت تغییر کابینه دولت، در بین اعضای هیئت‌رئیسه فراکسیون امید مورداتفاق‌نظر است هرچند پیرامون مصداق این تغییر بین ما اختلاف وجود دارد.

vakil

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران و سخنگوی فراکسیون امید مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: طرح استیضاح آقای ربیعی که به یک جنجال تبدیل شده، در آن چند مغالطه انجام گرفته که همه آن متأسفانه در قلب واقعیت بوده است.

تغییر در کابینه دولت به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است

وی افزود: من چیزی را که تاکنون عرض کردم، این بوده که اولاً تغییر در درون کابینه دولت به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. دوماً این تغییر از نگاه ما حامیان دولت ترجیحاً باید توسط خود دولت انجام شود.

برای استیضاح ربیعی دلایل و مستنداتی دارم/ تغییر کابینه دولت اتفاق نظر هیئت‌رئیسه فراکسیون امید

سخنگوی فراکسیون امید مجلس دهم همچنین تصریح کرد: از طرف دیگر اصل ضرورت تغییر کابینه دولت، در بین اعضای هیئترئیسه فراکسیون امید مورد اتفاق‌نظر است. پیرامون مصداق این تغییر بین ما اختلاف وجود دارد، از طرفی دیگر من شخصاً بنا به دلایل و مستنداتی که دارم، اولویت این تغییر را در آقای ربیعی می‌دانم و برای این ارجحیت حداقل با 60 نفر از نمایندگان توافق‌نظر دارم، اما درعین‌حال ترجیح من و بقیه کسانی که با بنده هم‌نظر هستند این است که این تغییر توسط دولت انجام شود و حتی‌الامکان ما در مجلس شروع‌کننده این استیضاح نباشیم.

به شرط جلب نظر فراکسیون، طرح استیضاح ربیعی را حتما به صحن مجلس ارائه می‌کنم

وی بر همین اساس اضافه کرد: اگر روزی به هر دلیلی دولت در پاسخ گفتن به این مطالبه (تغییر در کابینه دولت) عذر داشته باشد، آن زمان بنده به عنوان بانی استیضاح، دلایل و مستنداتم را به فراکسیون مربوطه‌ام ارائه خواهم داد، اگر توانستم فراکسیون را قانع کنم و رأی لازم را از فراکسیون بگیرم، حتماً استیضاح را به صحن می‌برم؛ اما اگر نتوانستم آنها را قانع کنم به‌احترام فراکسیون بنده صرف‌نظر می‌کنم، این کل ماجرایی بود که تبدیل به این جنجال شده است.

وکیلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: چه کسی ادعا کرده که در این رابطه امضا وجود دارد؟ بنده گفتم پیرامون این ایده من -که معتقدم ارجحیت این ضرورت با آقای ربیعی است- حداقل با 60 نماینده هم‌نظر هستم و آن 60 نفر با من هم‌نظر هستند، لزومی ندارد که این تبدیل به امضا شود.

اولویت من در تغییر کابینه دولت، شخص ربیعی است

سخنگوی فراکسیون امید مجلس دهم عنوان کرد: در هیأت رئیسه فراکسیون امید فقط پیرامون اصل ضرورت تغییر در کابینه دولت اتفاق‌نظر داریم، اما درباره اینکه اولویت این تغییر چه کسی باشد، بین اعضای هیئت‌رئیسه اختلاف وجود دارد. بنده شخصاً اولویت این ضرورت را آقای ربیعی می‌دانم، ولی ترجیح من این است که تغییر توسط خود دولت انجام شود. به همین دلیل هم اقدام به جمع‌آوری امضا و به گردش انداختن آن نکردم.

وی همچنین یادآور شد: اگر روزی در این‌باره از اقدام دولت مأیوس شویم، آن روز من دلایل و مستنداتم را در جمع مجمع عمومی فراکسیون امید ارائه خواهم داد و اگر توانستم نظر فراکسیون را جلب کنم، حتماً آن به صحن ارائه می‌کنم؛ اگر نتوانستم نظر فراکسیون را جلب کنم، صرف‌نظر خواهم کرد.

برخی همکارانم به صورت غیرحرفه‌ای گرفتار تله رسانه‌ای شده و علیه من موضع گرفتند

«اینکه برخی دوستان به‌صورت غیرحرفه‌ای در یک تله رسانه‌ای گرفتار شده‌اند و بی‌مهابا در مقابل همکارشان موضع گرفتند که ایشان بدون نظر فراکسیون اقدام کرده و نظرش او نظر شخصی است، باید بگویم بنده گفتم این نظر شخص من است، من کجا گفتم این موضع فراکسیون است؟ بنده هیچ‌گاه نگفته‌ام این موضع فراکسیون یا هیأت رئیسه فراکسیون است. این موضوع نظر شخص بنده است و اینکه دلایل من فنی است یا خیر، هیچ کس تاکنون در جایگاه داوری از من سؤال نکرده که این دلایل چیست، زمانی که دلایل من شنیده شود، آنگاه اجازه دارند بگویند این نظرات شخصی است یا فنی نیست یا این دلایل وارد هست یا خیر، تاکنون هیچ‌شخصی پیرامون دلایل از بنده مطالبه‌ای نداشته است.»

وکیلی در خاتمه تاکید کرد: در روزی که به جمع‌بندی برسم، حتماً دلایلم را در فراکسیون ارائه خواهم داد و به شرط جلب نظر فراکسیون حتماً اقدام خواهم کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد