تاریخ درج خبر : 1395/04/25
کد خبر : ۵۴۷۲۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج خبر داد:

مصاحبه متقاضیان پذیرش دوره دکتری سال 95 دانشگاه یاسوج برگزار شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج از برگزاری جلسات مصاحبه از متقاضیان پذیرش دوره دکتری سال 1395 در 16 رشته گرایش مختلف در دانشگاه یاسوج خبر داد.

niknezhad

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج، دکتر عباس نیک نژاد در جمع خبرنگاران گفت: جلسات مصاحبه از متقاضیان پذیرش در دوره دکتری سال 1395 دانشگاه یاسوج، در روزهای نوزدهم تا بیست و دوم تیرماه سال جاری، در 16 رشته گرایش متفاوت و در 4 دانشکده مختلف این دانشگاه برگزار شد.

وی تعداد داوطلبان این دوره را 315 نفر عنوان کرد و بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود حدود 80 نفر که موفق به کسب حداقل نمره تعیین‌شده برای قبولی شوند در دوره‌های دکتری این دانشگاه به‌صورت روزانه و نوبت دوم (شبانه) پذیرفته شوند.

دکتر نیک نژاد اذعان داشت: جلسات مصاحبه در این چهار روز، هم برای متقاضیان «پذیرش با آزمون سنجش علمی» که به‌صورت سراسری در سطح کشور برگزار شده است و هم برای داوطلبان «پذیرش بدون آزمون» انجام شد.

وی در تشریح چگونگی این مصاحبه‌ها تصریح کرد: برای برگزاری مصاحبه، در هر یک از این 16 رشته گرایش، «کمیته مصاحبه‌کننده» شامل اعضای هیئت‌علمی متخصص در آن رشته­ گرایش تشکیل شد و در هر جلسه مصاحبه، یک نماینده از طرف مدیر تحصیلات تکمیلی و استعدادهای درخشان دانشگاه حضور داشت.

دکتر نیک‌نژاد افزود: شرایط پذیرش متقاضیان، قبلاً طی پنج اطلاعیه مختلف از طریق پرتال دانشگاه به متقاضیان پذیرش در دوره دکتری این دانشگاه اعلام شده بود.

معاون آموزشی دانشگاه خاطرنشان کرد: پذیرفته‌شدگان نهایی «بدون آزمون»، بر اساس امتیازات کسب‌شده توسط هر داوطلب در سه حوزه سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی و مصاحبه شفاهی انتخاب می‌شوند و پذیرفته‌شدگان نهایی «با آزمون»، بر اساس امتیاز کسب‌شده در چهار زمینه مختلف، شامل نمرات آزمون سنجش علمی، سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی و مصاحبه شفاهی، انتخاب می‌شوند.

این مسئول دانشگاهی در پایان گفت: دانشگاه یاسوج، به پذیرفته‌شدگان ممتاز مقطع دکتری این دانشگاه که شرایط مندرج در «آیین‌نامه دانشجویان ممتاز دانشگاه یاسوج» را داشته باشند، در هر نیمسال مبلغ بیست میلیون ریال به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیلی پرداخت می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد